Hříšník Toney na rozcestí. Chtějí ho TOP kluby, kanonýr cítí ale dluh k Brentfordu

Hříšník Toney na rozcestí. Chtějí ho TOP kluby, kanonýr cítí ale dluh k Brentfordu

Možná už jste na něj zapomněli. Není se čemu divit, Ivan Toney totálně vypadl ze hry. Tvrdě pykal za svou sázkařskou vášeň a jednu dobu kvůli tomu dokonce nemohl se svým klubem ani trénovat. Ale pozor, trest brzy vyprší. Zájemci o služby hráče jsou v pozoru. Jenže Toney na změnu dresu prioritně nemyslí, rád by dobrými výkony oplatil Brentfordu jeho důvěru a trpělivost z doby, kdy se dostal hráč do nesnází.

Toney se po postupu Brentfordu do Premier League stal stěžejní postavou klubu. Urostlý útočník, kterému však nechybí rychlost ani technická šikovnost, dal v postupové sezoně z Championship 33 branek ve 48 utkáních a po přechodu o patro výš neměl problém na dobrá čísla navázat.

V první sezoně zářila u jeho jména bilance 12+5 v 33 utkáních, v té minulé dokonce 20+4 ve stejném objemu zápasů. Víc jich nepřidal, Anglická fotbalová asociace ho potrestala za sázení a až do podzimu nemohl s týmem ani trénovat.

Plzeňský Durosinmi je hitem. Brighton odmítne, píší v Anglii. Miliony na přestup prý chystá Frankfurt

Následně už se zapojil do přípravy s týmem a po Vánocích opět bude moct naskočit do koloběhu utkání. Dlouho se spekulovalo, v jakém dresu to bude. Po vynikajících sezonách se totiž o služby sedmadvacetiletého útočníka začal ucházet nejen Manchester United, ale také trio klubů z Londýna – Tottenham, Arsenal a Chelsea.

Jak se situace tedy má? Prvně jmenovaný tým ze situace vycouval, když podle anglických médií upíná svůj zájem spíše na barcelonského Raphinhu.

Arsenal a Chelsea se hodlají ucházet o služby hráče dál, ale podle posledních informací si mohou nechat zajít chuť. „Hodně lidí si myslelo, že odchod v lednu je jasná věc, ale není to tak. Ivan nad svou budoucností přemýšlí pořád, nemůže se rozhodnout,“ cituje web lisrtu The Sun zdroje blízké hráči.

 

Norsko přišlo o hvězdného kanonýra. Haalanda vyřadil bolavý kotník

 O co jde? Osvědčený střelec by si sice rád zkusil angažmá v některém z velkoklubů, zároveň ale cítí, že Brentfordu něco dluží. „Klub při něm po celou dobu té sázkařské aféry stál. A stojí doteď. Chce se proto co nejdřív vrátit na hřiště a kouči Frankovi vrátit důvěru, kterou do něj vložil,“ dodal stejný zdroj.

Další nápovědu k jeho setrvání nabízí talkSPORT, jenž informuje o prodloužení smlouvy v současném působišti do roku 2025. Rozhodovat by neměla ani výše případné nabídky. „Bretford peníze nutně nepotřebuje,“ vylučuje finanční aspekt The Sun, jenž narážel na to, že Toneyho cenovka by se mohla vyšplhat přes 80 milionů liber.