Německo při domácí premiéře kouče Nagelsmanna podlehlo Turecku

Němečtí reprezentanti prohráli při domácí premiéře trenéra Juliana Nagelsmanna přípravný zápas s Tureckem 2:3. Na vyprodaném berlínském Olympijském stadionu, kde se bude hrát 14. července 2024 finále mistrovství Evropy, sledovalo zápas 72 592 diváků.

Viděli nadějný vstup německého týmu, protože už v 5. minutě otevřel skóre Kai Havertz, jenže ještě do přestávky otočili výsledek Ferdi Kadioglu a Kenan Yildiz. Kanonýr Niclas Füllkrug krátce po změně stran vyrovnal, ale v 71. minutě rozhodl o výhře Turků Yusuf Sari ze sporné penalty nařízené za ruku Havertze.

Turci zvítězili nad Němci po 17 letech. Nagelsmann od zářijového nástupu po odvolaném Hansim Flickovi utrpěl první porážku. Předtím jeho svěřenci v zámoří porazili USA (3:1) a remizovali s Mexikem (2:2).

V úterý se výběr pořadatelské země Eura pokusí o nápravu ve Vídni, kde se utká s dalším účastníkem ME Rakouskem.