Reprezentační hříšníci se omluvili, ale museli pryč. Důvod, proč šli na diskotéku, neprozradili

Reprezentační hříšníci se omluvili, ale museli pryč. Důvod, proč šli na diskotéku, neprozradili

Klíčová bitva české reprezentace o postup na Euro se blíží. Více než duel s Moldavskem byl ale v neděli tématem zkrat tria hráčů národního Kuchta, Coufal, Brabec, kteří odešli z hotelu a noc strávili na olomoucké diskotéce. Když se průšvih provalil, byli zmínění hráči vyloučeni z národního týmu. „Samozřejmě je to obrovské zklamání a velká komplikace. Nešlo to řešit jinak. Hráči se všem omluvili a opustili sraz. Věřím, že to neovlivní naši přípravu na důležitý zápas,“ konstatoval na tiskové konferenci kouč Jaroslav Šilhavý. Bližší vysvětlení však od hráčů nepřišlo.

Nikdo z národního týmu neměl ani tušení, že si zmínění hráči odskočili v noci z hotelu. „Až dopoledne jsme dostali informace, že se stala tahle věc a my jsme ji komentovali v prohlášení. Následně se sešlo nejužší vedení s trenéry, řešilo se, jak vše posunout dál. Došli jsme k nějakému závěru. Zavolali jsme si hráče a sdělili jim naše rozhodnutí. Oni to přijali, omluvili se. Pak jsme vše komunikovali směrem k celému týmu," popsal průběh neděle manažer národního týmu Tomáš Pešír.

Trenér Šilhavý následně prozradil, jak reagovalo zmíněné trio, když předstoupilo před vedení národního týmu. "Oni byli přepadlí, omluvili se. Ale toje prostě málo. Uvědomili si, co udělali. Mrzelo je to, ale bylo jim jasné, že musí nést následky," líčil Šilhavý s tím, že věří, že zmíněný počin neovlivní přípravu na zápas. "Věřím, že sestava, co jsme udělali a připravili, bude schopná na náš cíl, kterým je postup na Euro, dosáhnout. Věřím, že naše odhodlání dotáhneme do konce," dodal.

Pešír následně kouče doplnil, že se od tria hříšníků nikdo nedozvěděl, proč se rozhodli porušit před důležitým zápasem pravidla a navštívili diskotéku. "Když jsme je zavolali, vlastně k tomu není moc co říct. Nechtěl bych se v tom pitvat. Ptali jsme se na impulz, proč k tomu došlo, ale konkrétní vysvětlení nemáme. Je to celé hodně nešťastné," konstatoval manažer reprezentace.

Reprezentace ztrácí poslední zbytky důvěry. Problém začíná už na svazu u předsedy Fouska

Kapitán týmu Tomáš Souček před novináři tvrdil, že o plánu spoluhráčů z národního týmu nic nevěděl. "Zjistil jsem to až ráno, když jsme všichni měli přijít na sraz a řešit tam interní věci. Kluci mi říkali, že udělali chybu, které litují," uvedl záložník anglického West Hamu. "Ty hráče to mrzí o to víc, protože všichni tři odvedli pro reprezentaci obrovský počet zápasů. Teď máme důležitý zápas a budou chybět. Je to nešťastná situace pro všechny. Nakonec největší trest je to pro ně, chtěli s námi být a udělat společný cíl," pokračoval. Sám si prý po incidentu jako kapitán řekl na schůzce s realizačním týmem své. "Ale to si nechám pro sebe."

Další dotaz na tiskové konferenci směřoval na manažera národního týmu Pešíra. Novináře zajímalo, zda uvažuje o vyvození osobní odpovědnosti kvůli selhání v jeho roli. "Jsem v nějaké pozici a odpovědnost samozřejmě nesu. Chci říct, že to ale nemáme postavené tak, že hráčům v deset večer zhasínáme světla. Alle cítím, že za tuhle věc odpovědnost určitým způsbem mám,"  prohlásil funkcionář.

Novináře pak zajímalo, s jakou taktikou půjde tým do klíčového duelu. K postupu na Euro stačí Česku i remíza, k teré se ale kouč Šilhavý nechce upínat. "Remíza by stačila, ale nedá se na ni hrát. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet. Chceme hrát dopředu a dát góly. Ale soupeř zaslouží respekt, vždyť prohrál jen jedno utkání, jako my," řekl směrem k pondělnímu duelu Šilhavý.

"Chceme se koncentrovat na utkání, k incidentu už se nechceme vracet. Soustředíme se na zápas, doufám, že nás celá Olomouc požene k našeu cíli. Je vyprodáno a my chceme postup, chceme vyhrát," burcoval Souček. Zápas se na stadionu Sigmy hraje v pondělí a Česku stačí k přímému postupu uhrát nerozhodný výsledek.

Chování trojice hráčů odsoudil i předseda FAČR Petr Fousek. "Vzniklá situace je na úrovni reprezentace nepřijatelná. Tím spíš, že nastala před rozhodujícím zápasem o postup na Euro. Rozhodnutí trenéra a manažera jsme společně konzultovali, bylo jednomyslné a podpořil jsem ho. Tým přesto musí v pondělí zvládnout poslední krok k postupu," uvedl šéf FAČR  Petr Fousek ve vyjádření pro média.

Šokující novinka! Brabec, Coufal a Kuchta porušili pravidla reprezentace a končí