Zápas století! Doufám, že moji hráči půjdou slavit až po utkání, žertoval trenér Moldavska

Zápas století! Doufám, že moji hráči půjdou slavit až po utkání, žertoval trenér Moldavska

Jedinečná šance. Takhle blízko nebyli k postupu na Euro Moldavané nikdy v historii. I proto se upínají k pondělnímu duelu v Olomouci proti české reprezentaci. Když Moldavsko na Hané vyhraje, senzačně se na úkor Česka přímo kvalifikuje na šampionát, který se bude hrát příští rok v Německu. Česku, které se musí vyrovnávat se skandálem, kdy trenér Jaroslav Šilhavý vyhodil tři opory z týmu kvůli noci strávené na diskotéce, stačí k přímému postupu remíza. "Doufám, že moji hráči půjdou slavit až po utkání, žertoval kouč Moldavska Serghei Clescenco.

 

"Určitě jsem před začátkem kvalifikace nečekal, že před posledním zápasem budeme hrát o postup. My jsme to brali postupně. Od začátku jsme nemysleli hned na to, co bude na konci. A vidíte, jak se to vyvinulo. To je na fotbale to zajímavé, že vás vždy něco může překvapit," uvedl Clescenco.

Už teď Moldavané zažívají nejlepší kvalifikaci. Stejně jako český tým dosud jen jednou prohráli a ze čtvrtého místa skupiny ztrácejí na svěřence Jaroslava Šilhavého dva body. Na šampionát v příštím roce v Německu je pošle jen vítězství.

"Samozřejmě všichni víme, jak těžký zápas to bude, protože Česká republika je velmi silným soupeřem. Myslím, že to bude zajímavý zápas. Víme, že Česku by stačila remíza, ale my půjdeme jedině za vítězstvím a historickým postupem. Snažíme se nepodlehnout tlaku, škodí to. Veškerý tlak bude na soupeři," mínil Clescenco.

Drzost a kudla do zad trenérovi, řekl Rada o reprezentační kauze. V Anglii by si to Coufal nedovolil

"Pokud by se to povedlo, byly by v naší zemi velké oslavy. Byl by to historický moment, my bychom postoupili poprvé, zatímco Češi už to dokázali hodněkrát. Bylo by to asi u nás velké," doplnil s úsměvem kouč, který vede reprezentaci od předloňského roku.

V Olomouci bude mít nečekaně i osobní podporu. "Těší mě, že jsem tady v České republice. Je to velice krásná země s velmi zajímavou historií. Mám tu kamarády a dokonce žijí tady v Olomouci. Takže zítra přijdou na zápas," uvedl Clescenco.

Nikterak neřeší fakt, že českému týmu vypadly z týmu tři opory Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta, kteří byli vyřazeni z mužstva poté, co v sobotu navštívili diskotéku. "Tahle otázka není o fotbale. Myslím, že je to čistě věc soupeře, jak se s tím vyrovnají. Záleží hlavně na nich. Navíc v českém týmu jsou další schopní hráči, kteří je budou moci nahradit," řekl Clescenco.

"Sám nevím, jak bych se přesně zachoval. Určitě by reakce byla negativní, to je jasné. Věřím, že naši hráči si uvědomují, jak důležitý zápas nás čeká, a slavit půjdou až po něm," vtipkoval trenér.

Reprezentační hříšníci se omluvili, ale museli pryč. Důvod, proč šli na diskotéku, neprozradili