Rána pro Španělsko. Klíčový záložník Gavi může chybět až osm měsíců

Rána pro Španělsko. Klíčový záložník Gavi může chybět až osm měsíců

Pořádná nepříjemnost. Španělsko ztratilo na dlouhé měsíce záložníka Gaviho, který patří ke klíčovým hráčům národního týmu. Talent si v nedělním utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Gruzií přetrhl zkřížený vaz v pravém koleně. Podle deníku AS hrozí devatenáctileté hvězdě Barcelony až osmiměsíční pauza. Podle webu Barcelony, kde devatenáctiletý fotbalista působí, si také poškodil meniskus a čeká ho operace.

Barcelona bližší informace neuvedla, podle deníku AS ale hrozí Gavimu šesti- až osmiměsíční přestávka. V ohrožení je proto jeho start na evropském šampionátu, který bude v příštím roce od 14. června do 14. července hostit Německo.

Gavi, který byl loni vyhlášen nejlepším mladým fotbalistou Evropy, se zranil v prvním poločase závěrečného duelu skupiny A. Španělsko nakonec vyhrálo 3:1 a pojistilo si první místo ve skupině. Vítězný gól dal Ferran Torres a oslavil ho s dresem zraněného spoluhráče.

Pro španělskou reprezentaci půjde o citelnou ztrátu. Gavi patří ke klíčovým hráčům, za národní tým už odehrál 27 zápasů a dal pět branek. Chybět bude také Barceloně, za kterou v probíhající sezoně nastoupil do 12 ze 13 ligových zápasů.

Průšvih! Zraněný Vinícius může Realu Madrid chybět až deset týdnů