Horejš o čekání na angažmá: Studium ciziny i stáž v Bayernu. Situace Budějovic není dobrá

Horejš o čekání na angažmá: Studium ciziny i stáž v Bayernu. Situace Budějovic není dobrá

Čeká, čeká a čeká. Trenér David Horejš je od května, kdy skončil v Jablonci bez angažmá. Nepropadá chmurům, snaží se na sobě pracovat, aby byl připravený, až nabídka opravdu přijde. „Sleduju naši i zahraniční ligy, byl jsem na stáži u Drobase v Bayernu,“ líčí pětačtyřicetiletý trenér, co naplňuje volný čas.

Pauza už je dlouhá, je pochopitelné, že mu práce s týmem chybí. Horejš se ale nenudí. Sleduje fotbal a snaží se vstřebat moderní trendy. „Když nejsem na lavičce, tak získávám jiný pohled na věc. Říkám si, jak bych nějakou situaci řešil a sleduji, co udělá trenér,“ vypráví. Když se rozhodne kouč na lavičce jinak, než sám čekal, o všem pochopitelně přemýšlí.

Když končil poslední angažmá v Jablonci, měly už ligoví konkurenti místa na lavičce obsazená, a tak se Horejš proměnil v trenéra na čekané. „V tom mi situace nenahrála. Ale vyrazil jsem třeba na stáž za Drobasem,“ vykládá Horejš, že dostal šanci nahlédnout za kulisy ve slavném Bayernu Mnichov. Jeho známý z Českých Budějovic Jaroslav Drobný tam pomáhá s přípravou brankářů.

„Snažím se mluvit s experty. Sleduji zahraniční ligy i tu českou. Hlavně týmy, jejichž hra se mi líbí,“ vykládá. I když byla řeč o Bayernu, na první dobrou vypálí Horejš jméno konkurenta z Leverkusenu. „Práce Xabiho Alonsa se mi líbí. V Česku udělala velký progres Sparta a pochopitelně koukám i na Slavii,“ prozrazuje.

foto: © FK Jablonec

Když bylo v médiích Horejšovo jméno spojováno s možným působením u druholigové rezervy Sparty, tak kouč zvážní. „Nemá cenu něco říkat, žádná nabídka není,“ přiznává.

Řeč pochopitelně musí přijít i na dvě poslední působiště ambiciózního kouče. Dynamo České Budějovice a Jablonec. Oběma celkům se na podzim rozhodně nedařilo podle představ. Kdyby v tuhle chvíli FORTUNA:LIGA končila, bral by Jablonec dvanácté místo a jihočeský klub by našli fanoušci u úplného dna. Je poslední.

foto: © SK Dynamo České Budějovice

Neříkal si tedy Horejš, že třeba vedení Dynama zavolá, aby navázal na svou práci? „To jsem tedy nečekal,“ přiznává, že rány po rozchodu s klubem se ještě nezacelily. Ale v srdci Dynamo jistě má a pozorně klub sleduje. „Bydlím v Budějovicích, takže to mám blízko. Situace není dobrá, ale to je hlavně otázka pro lidi z vedení klubu,“ nechce se kouč pouštět do rozborů, proč se jihočeskému týmu výsledkově nedaří.

Horejš rovněž nepředpokládal, že se bude ve skupině o záchranu potácet také Jablonec. „Tým sleduji, ale bohužel je také dole. Udělalo se hodně hráčů, nečekal jsem, jak na tom budou,“ neskrývá překvapení. Hlavně už se ale těší, až jemu samotnému přistane na stole nabídka k angažmá. "Čekání je dlouhé. Až ta chvíle přijde, chci být připravený."

Sparta zvažuje trenérskou rošádu. Priske možná přijde o asistenta