Překvapivý tah Arsenalu? Arteta tlačí na vedení, aby v lednu podepsalo nový defenzivní štít

Překvapivý tah Arsenalu? Arteta tlačí na vedení, aby v lednu podepsalo nový defenzivní štít

Arsenal se na hráčském trhu porozhlíží po novém defenzivním štítu. Po zranění Thomase Parteye chce tamní kouč Mikel Arteta čerstvou krev, která týmu pomůže k vytouženému mistrovskému titulu. Absence ghanského reprezentanta by se mohla s ohledem na nutný operační zákrok prodloužit, proto chce londýnský klub reagovat již během zimního přestupového okna.

Varianty se podle britského listu Metro nabízí hned dvě. Arsenal již delší dobu monitoruje Douglase Luize z Aston Villy, ale The Villans vykazují velkou neochotu se s pětadvacetiletou brazilskou oporou rozloučit.

Arteta má v hlavě především cíl, kterým aktuálně působí v saúdskoarabském Al-Hilalu. Jedná se o šestadvacetiletého záložníka Rúbena Nevese, který v létě vyslyšel volání peněz, ačkoliv se rýsovala možnost zahrát si za některý z předních evropských klubů.

Někdejší tvář Wolverhamptonu by se mohla na Ostrovy vrátit již po pouhém půlroce, neboť Arsenal má eminentní zájem Nevese zlákat. Arteta údajně tlačí na vedení, aby mu poskytlo finanční prostředky, které by hráči usnadnily rozhodování.

Arsenal však není jediným klubem na Ostrovech, který by rád viděl Nevese ve svém dresu. Podle The Sun má na toto jméno spadeno také Newcastle United. Al-Hilal jej zlákal za 47 milionů liber, což signalizuje, že při troše štědrosti by nebylo složité portugalského reprezentanta získat.

STARÁ DÁMA HLEDÁ POSILU NA PRAVÝ KRAJ OBRANY. V ÚVAHU PŘIPADÁ ZNÁMÁ ZNAČKA ZE ŠPANĚLSKA

Foto: Arsenal FC