Které mladíky má Real pod spáry? Ztraceného Brazilce, tahouna Girony i asijskou hvězdu

Které mladíky má Real pod spáry? Ztraceného Brazilce, tahouna Girony i asijskou hvězdu

Pozici v Realu Madrid nemá zaručenou žádný hráč. Stačí se zeptat Garetha Balea nebo Edena Hazarda. A už vůbec ne mladí hráči. Ti z Madridu často odcházejí. I přesto klub tyto hráče nadále bedlivě sleduje a má možnost rozhodovat o jejich budoucnosti. Ať jde o hostování nebo klauzule ve smlouvách. Kteří tři mladíci by mohli zamíchat kartami?

REINIER (21 let, na hostování ve Frosinone)

Reinier přišel do Realu Madrid v roce 2020 za 30 milionů eur. Byla to éra, kdy Los Blancos v Brazílii nakupovali ve velkém. Zatímco Rodrygo a Vinicius se povedli, Reinier byl trefa vedle. Alespoň pro zatím.

Ofenzivní šikula prožil dobré hostování v minulé sezoně v Gironě, které bylo jeho druhým po dvou letech strávených v Borussii Dortmund. Brazilec byl blízko k tomu, aby se vrátil na hostování do katalánského týmu, ale ten dohodu stáhl, protože dal přednost jiným možnostem, jak naplnit svou kvótu hráčů mimo Evropskou unii.

V době, kdy byl první tým madridského klubu před sezonou ve Spojených státech, Reinier souhlasil, že nebude trénovat s mládežnickým týmem, protože to vzhledem k jeho blížícímu se odchodu nedávalo smysl. Tento odchod se však odkládal a odkládal. Reinier chtěl zůstat ve Španělsku kvůli stylu fotbalu, s cílem stát se v roce 2024 španělským občanem (aby nemusel v žádném týmu zaujímat místo mimo EU). Byly tu však dva problémy: mnoho klubů nemělo místo pro další hráče mimo Evropu a jiné si nemohly dovolit jeho plat.

Místo toho byl Reiner poslán na hostování do Frosinone v Serii A. A zatím se mu v Itálii daří. První čtyři zápasy vynechal poté, ale v následujících šesti zápasech nastoupil do pěti, dvakrát skóroval a dvakrát asistoval.

Foto: Frosinone Calcio