Kdo z vyškovského kádru by mohl navázat na Dweha a vydat se o patro výš? Slavia už prý má vybráno...

Kdo z vyškovského kádru by mohl navázat na Dweha a vydat se o patro výš? Slavia už prý má vybráno...

Příběh dobře hodnoceného plzeňského stopera Sampsona Dweha je skoro až pohádkový. Byť byl dvaadvacetiletý obránce ještě před několika měsíci ve druhé české lize, v současnosti je z něj stabilní reprezentant Libérie a hráč, který už se vydatně rozkoukal také v evropských pohárech, o čemž svědčí jeho deset dosavadních startů v Konferenční lize.

Defenzivně laděnému mladíkovi stačilo na angažmá v Doosan aréně, kam ho zlákal bývalý kouč MFK a současný asistent Miroslava Koubka Jan Trousil, pouhých devět vystoupení za Vyškov. A k tomuto datu je to také poslední velký odchod z Drnovic...

Nynějšímu lídrovi druholigové scény hraje v této souvislosti do karet i skutečnost, že pro majitelskou skupinu Rainbow není problém dostávat do mužstva trenéra Jana Kameníka kvalitu přestupy s minimálně dvouletými kontrakty.

Vyškov nvíc po podzimu vládne F:NL s náskokem čtyř bodů a myslí na přímý postup mezi elitu. Jeho majitel Kingsley Pungong, jenž do struktur moravského klubu vstoupil již v roce 2017, nikterak neskrývá své ohromné ambice a kvůli tomu by k žádnému zimnímu výprodeji výrazných tváří dojít nemělo. Naopak by se mohlo ještě posilovat.

Trenér Jihlavy se bojí o svůj tým! Zájem o naše hráče je totiž fakt velký, přiznává Oulehla
Nejgólovější cizinci domácího druholigového podzimu? Všem kralují mladíci z Toga a Gambie

Několik jmen je však i tak spojováno se zimním odchodem, s tím, že domácí trh měli zaujmout kupříkladu dvaadvacetiletí defenzivněji ladění hráči Golden Mafwenta ze Zambie a Musa Ramathan z Ugandy. Podle Kameníka nabídek není málo a nejsou špatné, vlastník je ale s pokorou a ve vší slušnosti s díky odmítá.

Pár prvoligových klubů už se během uplynulého léta vyptávalo i na jednadvacetiletého forvarda Idjessiho Metsoka, který je momentálně třetím mužem střelecké tabulky a na podzim zaujal deseti brankami a čtyřmi gólovými asistencemi. Z těchto čísel je respekt a bude zajímavé sledovat, zda vyškovské vedení opravdu odolá nájezdům lukrativnějších adres.

Experty dost zaujal také na více pozicích použitelný Cheick Oumar Souaré, který vyrostl v řadách slavného Olympique Marseille a v první polovině druholigového ročníku se blýskl dvěma trefami a šesti přihrávkami, což je jasně nejvíc z celého mužstva. Vyškovskou "sedmičku" si podle informací eFotbal.cz hodně oblíbil i kouč Slavie Jindřich Trpišovský, jenž by ho mohl využít na místech, které v minulosti v Edenu obhospodařovali současní legionáři z Primeira Ligy a Eredivisie David Jurásek a Ondřej Lingr.

Foto: MFK Vyškov