Papadopulos si nyní fotbal užívá z jiné stránky: Plamen jsem uhasil, nižší soutěže jsou pro mě také uzavřené

Papadopulos si nyní fotbal užívá z jiné stránky: Plamen jsem uhasil, nižší soutěže jsou pro mě také uzavřené

Protože Michal Papadopulos, jehož momentálně zastihnete v realizačním týmu Karviné, cítí své čtyřikrát operované koleno při každém pohybu, je rád, že už nemusí jít každý den přes bolest a profesionální fotbal mu tak v současné době vůbec nechybí.

"Jsem s tím úplně v pohodě. Plamen jsem uhasil, nižší fotbalové soutěže jsou pro mě také uzavřené. Fotbal si teď chci užívat, a užívám si ho, z jiné stránky," informoval v interview pro mfkarvina.cz současný kouč karvinských útočníků.

Byť po ukončení hráčské kariéry, k němuž došlo již na konci května, začínal jakožto spolupracovník Tomáše Hejduška, z role ho nijak nevykolejil ani nástup slovenského odborníka Juraje Jarábka. Dle jeho slov se po výměně hlavních trenérů nic nezměnilo...

HAŠEK ZÁŘÍ V ŘECKU ŠTĚSTÍM, SLOŽIL POKLONU KOUČI SLAVIE. PROMLUVIL I O TOM, ZDA LITUJE ROZCHODU SE SPARTOU

"Někdy dostanu prostor i v tréninku, udělám s klukama nějaké přihrávkové cvičení - to mě těší. Další náplní je samozřejmě střelba a po tréninku si nechávám u sebe ofenzivní hráče a s nimi piluji různé věci," přiblížil osmatřicetiletý odborník s velmi pestrou klubovou minulostí včetně zastávek v Arsenalu a Bayeru Leverkusen.

Nová role kouče karvinských útočných tykadel ho naplňuje víc a víc. A to z ní měl z počátku upřímné obavy a pochyboval, zdali ho bude trénování bavit.

"Čím víc se tomu věnuji a přicházím věcem na kloub, tak mě to baví víc a víc. Je to fajn. Nikdy jsem neměl ambici být trenérem, ale tato forma práce s mladými fotbalisty mě opravdu naplňuje. Různá cvičení dělám i s klukama z béčka a dorostenecké devatenáctky," zakončil Papadopulos.

PŘEDSTAVA NÁVRATU DO HRADCE KOUBKA MOC LÁKÁ: DO BUDOUCNA TO NĚJAKÉ TÉMA JE, PŘIZNÁVÁ GÓLMAN AUGSBURGU

Karviná je po první polovině základní části FORTUNA:LIGY na průběžné třinácté pozici se stejným bodovým ziskem jako dvanáctý Jablonec. V patnácti duelech nasázeli její hráči 18 branek, což je stejná bilance jako v případě pátého Slovácka a lepší než u osmých Bohemians, devátých Teplic či jedenáctého Hradce Králové.

Nejlepšími karvinskými střelci jsou k tomuto datu Adeleke Akinyemi, Rajmund Mikuš a Lukáš Budínský, kteří jsou na třech přesných zásazích.

Jedním z úkolů Papadopulose je probudit třiatřicetiletého Martina Doležala, který dorazil z polského Zaglebie Lubin jako přímá náhrada za něj, ale dosud během jedenácti vystoupení a 390 odehraných minut neskóroval. Je jasné, že při pohledu na jeho čísla ze Sigmy a Jablonce zůstává v zelenobílých barvách notně za očekáváním.