Hříšník Brabec se omluvil za návštěvu diskotéky, označil ji za obrovský zkrat

Hříšník Brabec se omluvil za návštěvu diskotéky, označil ji za obrovský zkrat

Obránce Jakub Brabec se veřejně omluvil za víkendovou návštěvu nočního podniku v Olomouci, kvůli které byl spolu s bekem Vladimírem Coufalem a útočníkem Janem Kuchtou vyřazen z české reprezentace. Jednatřicetiletý zadák Arisu Soluň v prohlášení označil své chování za obrovskou chybu a slíbil, že podobný zkrat už nikdy nebude opakovat. Zároveň připustil, že pro něj bylo utrpení scházet u pondělního vítězství 3:0 nad Moldavskem v závěrečném utkání kvalifikační skupiny a postupu na Euro.

"Všem fotbalovým fanouškům, mým trenérům a spoluhráčům, přátelům a rodině dlužím upřímnou omluvu za své sobotní chování. Byla to obrovská chyba a zkrat. Vím to a budu si to už navždycky vyčítat, protože reprezentace pro mě znamená nejvíc, čeho jsem ve fotbale dosáhl," uvedl v prohlášení Brabec.

"Jsem šťastný, že to celý tým včera zvládl a postoupil na Euro. Bylo pro mě utrpením, že jsem se vlastní chybou připravil o rozhodující utkání a společné chvíle se spoluhráči a realizačním týmem z reprezentace. Celému týmu patří za postup velké blahopřání," podotkl Brabec, který je s 41 starty za reprezentační A-tým druhým nejzkušenějším hráčem aktuálního výběru po kapitánovi Tomáši Součkovi.

Kuchta: Udělal jsem strašnou pitomost, je mi jasné, že si budu muset vybudovat důvěru znovu

Spolu s Coufalem a Kuchtou, který už se za svůj úlet také veřejně omluvil, byli během reprezentačního srazu na diskotéce v Olomouci až do ranních hodin. V podniku byl po jejich boku také člen výkonného výboru FAČR Tomáš Neumann. Trenér Jaroslav Šilhavý připustil, že noční aféra přispěla k jeho rozhodnutí navzdory postupu u národního mužstva skončit.

foto: @ Profimedia

"Kdo mě zná, tak ví, že toho opravdu lituju. Zároveň mohu slíbit, že už podobný zkrat nikdy nedopustím. Věřím, že budu moct dokázat, co všechno pro mě český fotbal znamená. Omlouvám se všem, které jsem svým jednáním zklamal," doplnil Brabec.

Výkonný výbor na úterním mimořádném zasedání v Olomouci rozhodl, že se budoucností trojice hráčů bude zabývat poté, co jmenuje nástupce Šilhavého. Nový kouč by měl mít hlavní slovo, zda je bude chtít v mužstvu. Předseda FAČR Petr Fousek zdůraznil, že výkonný výbor rozhodně hráče navždy nevyřadil z reprezentace.

Nového trenéra národního mužstva navrhne pětičlenná pracovní skupina, jejíž součástí jsou i Šádek či Brabec