Kuchta: Udělal jsem strašnou pitomost, je mi jasné, že si budu muset vybudovat důvěru znovu

Kuchta: Udělal jsem strašnou pitomost, je mi jasné, že si budu muset vybudovat důvěru znovu
OBSAHUJE OHLASY

Útočník Jan Kuchta se po výhře reprezentace 3:0 nad Moldavskem a postupu na evropský šampionát veřejně omluvil za víkendové události, kvůli kterým byl spolu s obránci Jakubem Brabcem a Vladimírem Coufalem vyřazen z národního týmu. Trojice reprezentantů v noci ze soboty na neděli porušila interní pravidla týmu, podle deníku Sport navštívila v Olomouci noční klub, kde popíjela alkohol a vydržela až do ranních hodin. Kuchta se na instagramu omluvil spoluhráčům i trenérovi Jaroslavu Šilhavému, jenž po dnešním utkání oznámil rezignaci.

Reprezentační manažer Tomáš Pešír už na nedělní tiskové konferenci uvedl, že se hráči týmu omluvili, své jednání ale vysvětlit nedokázali. Zklamání neskrývali ani Šilhavý s kapitánem Tomášem Součkem, jenž podle svých slov neměl o návštěvě nočního klubu Belmondo tušení. Kuchta se nyní vyjádřil i veřejně.

"Kluci, moc Vám gratuluju k výhře a k postupu na EURO. Díky vlastní blbosti jsem nemohl být s Vámi. Nechci chodit kolem horký kaše. Prostě jsem udělal strašnou pitomost. Omlouvám se Vám, spoluhráčům z nároďáku, a taky realizačnímu týmu v čele s trenérem Šilhavým," napsal šestadvacetiletý útočník pražské Sparty.

Debut Chorého v reprezentaci vyšel na výbornou a Češi slaví postup na Euro

"Omlouvám se všem, kteří se o nás v reprezentaci starají. Fanouškům. A Spartě. Speciální omluva směřuje i takhle veřejně k rodině a všem blízkým, kterým na mě záleží. Udělal jsem něco, na co nejsem pyšný. Je to pro mě lekce. Přijímám kritiku, která se teď na mě valí. Je mi jasný, že slova všechno nedokážou napravit… Důvěru si budu muset vybudovat znovu," dodal.

Kuchta byl poslední dva roky stabilním členem reprezentace, v níž má bilanci 20 zápasů a tři góly. V kvalifikaci na Euro, které se uskuteční příští rok v Německu, nastoupil sedmkrát, z toho v pěti případech v základní sestavě. Kvůli trestu chyběl až v dnešním duelu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jan Kuchta (@kuchti_cc)