Messi versus Ronaldo! V únoru možná čeká legendy Poslední tanec

Messi versus Ronaldo! V únoru možná čeká legendy Poslední tanec

Únorový Valentýn je svátkem zamilovaných. Své si ale ve druhém měsíci roku 2024 užijí i fotbaloví fanoušci. Možná úplně naposledy by se měli utkat na hřišti hvězdní Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Saúdskoarabští pořadatelé oznámili konání turnaje v Rijádu za účasti an-Nasru a Interu Miami, za které dlouholetí rivalové v soubojích o Zlatý míč pro nejlepšího hráče světa v současnosti nastupují. 

Zbylým účastníkem akce Riyadh Season Cup v saúdskoarabské metropoli má být al-Hilál, jehož hráčem je další superstar Neymar. Jeho start je ale po nedávné operaci přetrženého předního zkříženého vazu v koleně vyloučen.

V Rijádu se Messi s Ronaldem potkali i letos v lednu. Argentinský mistr světa absolvoval exhibiční duel v dresu svého tehdejšího klubu Paris St. Germain, pro Ronalda byl zápas v týmu složeném z hráčů an-Nasru a al-Hilálu debutem v Saúdské Arábii.

foto: © An-Nassr FC

Nyní chystanému duelu dala média přezdívku "The Last Dance" (Poslední tanec). Server goal.com uvedl, že pětinásobný držitel Zlatého míče Ronaldo a Messi, který letos obdržel ocenění už poosmé, se dosud potkali jako soupeři na hřišti ve 36 zápasech, poprvé v roce 2008. Také podle počtu vítězství je úspěšnější Messi, a to v poměru 16-11.

MLS zveřejnila platy hráčů. Messi si přijde na půl miliardy, Ostrák bere víc než Vaclík