Morávek: Euro v Německu by nám mohlo sednout, nedivil bych se podobné cestě jako na posledním šampionátu

Morávek: Euro v Německu by nám mohlo sednout, nedivil bych se podobné cestě jako na posledním šampionátu
EURO 2024

"Výhra, postup na Euro a rezignace trenéra. To vše stihl český národní tým za jeden večer. Nyní ho čeká výběrové řízení na nového šéfa lavičky po Jaroslavu Šilhavém. Kdo to bude? A co by měl s českým týmem provést? O tom se rozepíšu v novém dílu Prostoru Jana Morávka," říká dnes již bývalý střední záložník Schalke 04, Kaiseslauternu i Augsburgu, jenž se s profesionální kariérou rozloučil v letošním roce.

Národní mužstvo by měl převzít zahraniční trenér, myslí si Bittengel. Z Čechů preferuje Haška

"Přál bych si, aby i Česko mělo zajímavý tým, který je takticky nevyzpytatelný, umí přečíst soupeře, umí na každého něco vymyslet. Nezalekne se z velkých jmen. Hraje pěkný fotbal. A člověk mu může fandit, i když se zrovna něco nepovede. Jenže takový dojem jsem české reprezentace v poslední době neměl.

Paradoxně si však myslím, že Euro v Německu by nám mohlo sednout. Ne proto, že postavíme trochu jiný tým a přijde jiný trenér, ale protože očekávám, že v každém zápase budeme v roli týmu, který vyčkává a hrozí z brejků. Nemusí tvořit. Hru budou muset tvořit soupeři. Nedivil bych se, kdybychom se dočkali zas podobné cesty jako na posledním šampionátu.

To ale rozhodně nemění nic na tom, že v kvalifikaci na Euro jsme měli velké potíže při výstavbě útoku, kreativitě a práci s míčem kolem soupeřova vápna. A to je aspekt, který nás může dohnat při kvalifikaci na MS 2026, která se rozjede na začátku roku 2025. Snad to bude jedna ze zásadních věcí, na které nový kouč začne intenzivně pracovat."

KOMPLETNÍ "PROSTOR JANA MORÁVKA" SI MŮŽETE PRÁVĚ TEĎ PŘEČÍST NA LIVESPORT.CZ. EXREPREZENTANT VE SVÉM BLOGU MIMO JINÉ VYSVĚTLUJE, PROČ BY PREFEROVAL REPREZENTAČNÍHO TRENÉRA ZE ZAHRANIČÍ A POKUD BY TO NEŠLO, Z JAKÉHO DŮVODU BY VSADIL NA MARTINA SVĚDÍKA ZE SLOVÁCKA.