Xavi má pifku na repre pauzu. Ať je jen jedna a je klid, vzkazuje

Xavi má pifku na repre pauzu. Ať je jen jedna a je klid, vzkazuje

Spousta zraněných hráčů, ztráty hvězd a opor. A mimo jiné i nezájem fanoušků. Reprezentační pauzy pro kluby přináší více škody než užitku. Pořádně napěněný je po té poslední i trenér Barcelony Xavi.

Ten by uvítal změnu fotbalového kalendáře, ve kterém by byla jen jedna dvouměsíční přestávka pro reprezentační zápasy.

"Myslím, že FIFA už něco zvažuje. Možné řešení by bylo devět měsíců klubového fotbalu, dva pro reprezentace a pak měsíc volno," řekl Xavi. "Hráčům by odpadlo hodně cestování," dodal.

"Například uruguayský obránce Ronald Araújo a brazilský útočník Raphinha mají za sebou třináct a čtrnáct hodin cesty. Včera se vrátili a času na odpočinek mají minimum. A takhle to je ve všech klubech, ne jen u nás," přidal Xavi.

Barcelona v uplynulém reprezentačním okně přišla kvůli zranění o brankáře Marca-Andrého ter Stegena a talentovaného španělského záložníka Gaviho, kterého po operaci kolena čeká až osmiměsíční pauza a skončila mu sezona.

"Hodně trenérů si stěžuje, že kalendář je příliš nabitý a myslím, že i to se podepsalo na Gaviho zranění. Roli samozřejmě sehrála i smůla, protože za přetrženými vazy je často jen trocha smůly," dodal Xavi.

Dobré výkony Lišek nezůstaly bez povšimnutí Barcelony. Koho chce dokonce vábit Xavi do týmu?