Posila ze všechny prachy. Mata odehrál deset minut, ale má titul

Posila ze všechny prachy. Mata odehrál deset minut, ale má titul

Juan Mata se po vydařené kariéře ve Španělsku a Anglii vydal na fotbalové dobrodružství. Přes Turecko se dostal až do Japonska. Přesněji do Vissel Kobe, kde působil například Andrés Iniesta. Byť odehrál za celou sezonu jen deset minut, má na kontě titul.

Kobe porazilo o víkendu Nagoya Grampus 2:1 a získalo titul, přičemž do konce sezóny zbývá odehrát jediný zápas poté, co Jokohama F. Marinos, jejich jediný vyzyvatel, v pátek remizoval 0:0 s Niigatou. Mata to sledoval z lavičky. Ostatně, jako vždy. Jakto?

Bylo to na začátku září, kdy se Mata velmi překvapivě přesunul do Kobe po úspěšném tažení v Istanbulu s Galatasarayem. Za turecký celek odehrál 18 zápasů ve všech soutěžích a pomohl mu k titulu v Superlize.

Při zářijovém podpisu smlouvy s Kóbe bývalý záložník Manchesteru United popsal svůj cíl přinést svému novému týmu první ligový titul.

"Opravdu se těším, až budu hrát na tomto stadionu před vašimi fanoušky s cílem vyhrát pro Vissel Kobe titul," řekl Mata v září. "Budu se snažit ze všech sil pomoci týmu k zisku této trofeje, abych do své kariéry zapsal ještě jednu trofej."

Trofej sice zapsal, ale že by k ní výrazně pomohl, to se opravdu říct nedá. Pětatřicetiletý borec odehrál za Kobe všehovšudy jedenáct minut. První zápas po přestupu byl mimo sestavu, což se dal chápat. V tom druhém odehrál právě těchto jedenáct minut.

Ale od té doby vůbec nic. Jednou chyběl v nominaci, zbytek proseděl na lavičce. Ale že by mu to vadilo? Vůbec! Po konci utkání, které zajistilo titul, vběhl na trávník a křepčil. Bez zášti, jen čirá radost. Není se co divit. Mata čekal patnáct let na ligový titul. Díky poslednímu triumfu má díky Galatasarayi rovnou dva v posledních 240 dnech.