Barcelona se chce v létě plácnout přes kapsu, ale nejprve ji potřebuje naplnit několika prodeji

Barcelona se chce v létě plácnout přes kapsu, ale nejprve ji potřebuje naplnit několika prodeji

Finanční situace katalánského obra stále není růžová, přesto tamní vedení vnímá, že v cestě za cennými trofejemi se neobejde bez nákupu nových tváří. I proto se v médiích objevují spekulace na adresu tváří, které si zatím na Camp Nou nemohou dovolit. Pomoci má redukce kádru po této sezóně, kdy se má sejít Xavi s dalšími vrcholnými tvářemi Barcelony a vyhodnotit, kdo není potřeba.

Blaugrana by chtěli prodejem nepotřebných hráčů získat až 200 milionů eur, zhruba polovinu by pak mohl podle listu ESPN spolknout ambiciózní nákup vyhlédnutý v Serii A. Předmětem zájmu má být gruzínský mladík Khvicha Kvaratskhelia, po kterém prahnou i konkurenční Real Madrid či Manchester City.

Dvaadvacetiletý mladík byl překvapením minulé sezóny, ve které klubu sídlícím pod Vesuvem pomohl k vytouženému titulu. V Neapoli má platný kontrakt až do léta 2027, proto italský mistr nemá v plánu vyslyšet každé volání po jeho odchodu.

V ITÁLII OPRAVDU PŘEPSALI HISTORII. PATNÁCTILETÝ ÚTOČNÍK PŘESKOČIL I MALDINIHO

Kvaratskhelia přišel do Neapole v roce 2022 za 12 milionů eur, ale během jedné sezóny jeho cenovka rostla závratnou rychlostí. Podle ESPN se očekává, že pokud změní klubové barvy, vyjde to jeho pokušitele minimálně na 100 milionů eur.

V aktuální sezóně naskočil gruzínský legionář do patnácti zápasů napříč všemi soutěžemi a připsal si tři přesné zásahy a pět asistencí.

Foto: SSC Neapol