1169 dní! Tak dlouho čekal Kalas na ligový gól, Schalke ale zůstává nad propastí

1169 dní! Tak dlouho čekal Kalas na ligový gól, Schalke ale zůstává nad propastí

Český obránce Tomáš Kalas se dočkal své první trefy za německé Schalke. Jeho tým ale v Düsseldorfu inkasoval pět branek a po dvou výhrách v řadě nevyužil šanci dostat se mimo sestupové příčky. 

Během své kariéry se český obránce Tomáš Kalas mockrát neprosadil. Ostatně, nemá to ani ve své pracovní náplni. Od počátku své kariéry v olomoucké Sigmě až do včerejšího večera zapsal jen pět ligových branek.

Dvakrát se trefil v Eredivisie za Vitesse Arnhem, dvakrát byl úspěšný ve Fulhamu v rámci Championship a poslední ligovou trefu zaznamenal hned v úvodním kole Championship sezony 2020/21 za Bristol City.

Proti Coventry to tehdy byla trefa vítězná. Psalo se 12. září roku 2020. Přesně 1169 dní poté se Tomáš Kalas opět dočkal ligové branky, tentokrát už v dresu německého Schalke. Vítězství z toho ale tentokrát nebylo. 

A pro Kalase to v tomto ohledu byla premiéra. Ještě nikdy se nestalo, že by Kalasův tým po jeho brance prohrál. Pět branek, pět vítězství. Až do sobotního večera. Rodák z Olomouce totiž dostal míč do sítě až v 74. minutě, kdy jeho tým prohrával v Düsseldorfu 4:1. Nakonec padl poměrem 5:3 a odmítl se konečně odpoutat od sestupových příček.

 

Po prohře Rostocku se mohl dostat na šestnáct bodů, díky kterým by se vyrovnal hned trojici klubů. To se ale nestalo a tak Schalke zůstává na šestnácté příčce, která by v konečném důsledku znamenala baráž o udržení druholigové příslušnosti. 

Kromě jiného se v Schalke řeší i chování sedmadvacetiletého záložníka Thomase Ouwejana. Ten byl ve 33. minutě za stavu 3:0 vystřídán pro neuspokojivý výkon podobně jako Dominick Drexler a Lino Tempelmann, na rozdíl od zmíněné dvojice ale odmítl podat ruku kouči Karlu Geraertsovi.

Výsledkem je peněžitá pokuta a týdenní přesun do juniorky. 

Čtyři giganti na kolenou. Co se na vyhlášených evropských adresách děje? 1. díl - Schalke