Ligový semafor: Jabloneckých 34 minut slávy, Baník s jednou střelou i rozjetý Havlík

Ligový semafor: Jabloneckých 34 minut slávy, Baník s jednou střelou i rozjetý Havlík
LIGOVÝ SEMAFOR

Marek Havlík svým šestým gólem v sezoně načal Baník a jeho parádní rána do šibenice byla nakonec i vítěznou. Slovácko neprohrálo počtvrté v řadě a převzalo třetí pozici. Na ni mohli dosáhnout i Slezané, to by ale ve vzájemném souboji museli předvést více než jen jeden střelecký pokus mezi tři tyče. Svěřenci kouče Pavla Hapala tak spadli mimo elitní šestku a tlak na zkušeného trenéra sílí.

Červená – Ofenzivní mizérie Baníku

V posledních třech sezonách zažil Baník jen dvakrát, aby neskóroval ve dvou po sobě jdoucích zápasech. Naposledy se tak stalo v závěru loňského ročníku, kdy ofenziva ostravského celku vyhořela proti Mladé Boleslavi a Slavii a gólový půst trval celkem 234 minut.

Nyní od toho nejsou svěřenci Pavla Hapala daleko. Po domácí porážce se Spartou nepřekonali ani defenzivu Slovácka a na branku čekají 211 minut. Zatímco ale Spartu prověřili pěti pokusy mezi tři tyče, v Uherském Hradišti vystřelili na branku pouze jednou.

Méně pokusů si v dosavadním průběhu připsal Baník jen v 5. kole na Slavii, kdy na branku nevystřelil. Místo třetí pozice se tak tradiční celek FORTUNA:LIGY propadl mimo elitní skupinu a tlak na Pavla Hapala začíná před zimní přestávkou sílit.

“Jsem zklamaný z výsledku i z naší hry ve druhém poločasu. Koncovka dnes byla naší slabinou, po přestávce nám vázla i kombinace a u všeho jsme byli pozdě. Slovácko vyhrálo naprosto zaslouženě,” prohlásil Hapal pro klubový web.

Oranžová – 34 minut vedení = 8 bodů

Do ideálu to má stále daleko, kouč Radoslav Látal si ale znovu může pořádně oddechnout. Od domácí porážky s Klokany uhrál Jablonec ze čtyř utkání osm bodů, a to i přesto, že ve všech těchto zápasech vedl dohromady jen 34 minut!

Ani domácí klání s Pardubicemi neodstartoval dobře, na trefu Tomáše Zlatohlávka ale odpověděl Miloš Kratochvíl, který jako správný kapitán ve druhé půli svým druhým zásahem ulovil všechny body pro Jablonec.

Sedmadvacetiletý záložník prožívá z osobního hlediska vynikající sezonu, čtyřmi góly vyrovnal svůj ligový rekord. Dvakrát v jednom střetnutí navíc skóroval teprve potřetí ve své kariéře. Před téměř třemi lety dvěma góly vystřelil výhru proti Příbrami, o sedm měsíců později se dvakrát prosadil i v play-off o Evropskou konferenční ligu proti Žilině.

Zpět ale k Jablonci. Ten se může po další výhře uklidnit, neboť posledním Českým Budějovicím odskočil na šest bodů a před čtrnáctými Pardubicemi má tříbodový náskok. “Cítili jsme, že je to opravdu důležité utkání. Pardubice jsou hodně nepříjemné a hrozily nám z každého brejku. První půle nám nevyšla a v poločase jsem byl zlý,” prozradil pro klubový web Látal, který potvrzoval, že rozhodujícím momentem utkání byla i neproměněná penalta z kopačky Kryštofa Daňka.

“Penalta byla důležitá a zřejmě i rozhodující chvíle zápasu. Po přestávce už jsme to byli my, byli jsme agresivní a důrazní, což od hráčů požaduji,” doplnil Látal. Ten tak přežil další nepříjemné okamžiky a zdá se, že na Střelnici vydrží minimálně do začátku jarní fáze FORTUNA:LIGY.

Zelená – Havlíkova životní forma 

Slovácko pokračuje ve zlepšených výkonech, po Plzni si poradilo i s Baníkem, neprohrálo počtvrté v řadě a posunulo se už na tolik ceněné třetí místo tabulky.

O druhé výhře v řadě opět rozhodl osmadvacetiletý záložník Marek Havlík, který vítěznou trefu obstaral i v Plzni. Ve 29. minutě nedělního klání mu míč parádně přichystal ostravský Buchta a Havlík nádhernou technickou ranou do šibenice navázal na své povedené výkony z posledních týdnů. Gól to byl vskutku parádní a jistě bude aspirovat na nejkrásnější gól celé sezony.

V patnáctém duelu se Havlík trefil již pošesté a překonává sám sebe. Šest branek totiž vstřelil za tři předchozí sezony dohromady! “Nejprve jsem si myslel, že letí nad, ale naštěstí tam zapadla,” těšilo autora parádní trefy.

“Trenér mě posunul výš a já se dostávám do šancí. Když jsem hrál níž, tak se mi moc nedařilo, kazil jsem hodně míčů a rozehrávek. Teď mám pocit, že mi to sedlo,” objasnil Havlík na tiskové konferenci svou aktuální formu.

STŘELCŮM NOVĚ VLÁDNĚ OLOMOUCKÉ ČÍSLO 39. MŮŽE BÝT JISTĚ JEŠTĚ PRODUKTIVNĚJŠÍ, STRAŠÍ KONKURENCI JÍLEK

Vindahl v lize neinkasoval 273 minut a táhne třetí nejdelší sérii sezony, v nulách už dostihl Heču, Grigara a Letáčka