Nejen změny v realizačním kádru. Zbrojovce by na jaře mohli pomoci ghanský stoper či gólman Plzně

Nejen změny v realizačním kádru. Zbrojovce by na jaře mohli pomoci ghanský stoper či gólman Plzně

Šesté místo v tabulce FNL po podzimu a ztráta devíti bodů na vedoucí Vyškov. Zbrojovka si malovala v létě ideálnější scénáře, což se odráží i ve změnách, které během zimní přestávky realizuje. Již před dvěma týdny byl jmenován do funkce hlavního kouče Tomáš Polách, tentokrát došlo i na obměnu kondičního trenéra či muže, který bude dohlížet na rozvoj brankářů.

Novým kondičním trenérem Brna se stal Jakub Fikar, jenž se může pochlubit spoluprací třeba s londýnským West Hamem. Gólmany bude mít na jihu Moravy na starost někdejší ligový brankář Vlastimil Hrubý.

Změny ve Zbrojovce se ale dotknou také kádru. Brněnský klub v pondělí oznámil, že bude během zimy testovat hned dvojici nových hráčů. Prvním je ghanský mladík Foster Gyamfi. Nadějný devatenáctiletý stoper poslední rok a půl sbíral herní praxi u třetiligového dánského klubu Esbjerg.

Mezi třemi tyčemi bude mít Brno nově k dispozici šestadvacetiletého Dominika Sváčeka z Plzně. Pokud se hráči v přípravě osvědčí, mohou pomoci jihomoravskému celku v boji o přední příčky FNL zaručující možnost vrátit se mezi tuzemskou elitu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený FC Zbrojovka Brno (@fczbrojovkabrno)