Český podíl na dechberoucí podzimní jízdě Leverkusenu (zatím) není nijak zásadní...

Český podíl na dechberoucí podzimní jízdě Leverkusenu (zatím) není nijak zásadní...

Bayer Leverkusen aktuálně prožívá svou nejzářivější éru za uplynulých 119 let. Před soupeřem se totiž musel naposledy sklonit v letní přípravě s Realem Sociedad San Sebastian, v jehož béčku se mimochodem od léta 2019 učil trenér Xabi Alonso trenérskému řemeslu a od té doby táhne úchvatnou šňůru 21 utkání bez klopýtnutí.

Jeho nynější vítězná šňůra zahrnuje 13 duelů v řadě a je zřejmé, že v Bay Areně panuje velká euforie, s tím, že zmíněný španělský kouč, jenž usedl na lavičku Leverkusenu v říjnu loňského roku, je spojován tu s Realem Madrid, tu s Liverpoolem.

Ještě na startu předešlé sezony přitom bylo všechno jinak. Leverkusen byl po dvanácti kolech s devíti získanými body až šestnáctý, z Německého poháru se poroučel s třetiligovým protivníkem hodně předčasně a v základní skupině Ligy mistrů bral pouze jednu výhru ze šesti případů.

Vytížení Čechů v sezoně 2023/2034

Matěj Kovář: 450 odehraných minut
Patrik Schick: 29 minut
Adam Hložek: 289 minut

Aktuální situace v Severním Porýní-Vestfálsku je samozřejmě diametrálně odlišná. Bayern vládne po dvanácti kolech celé Bundeslize, v Německém poháru si připisuje jednoznačné triumfy (8:0 a 5:2) a v Evropské lize je po čtyřech kolech jediným mužstvem soutěže, které ještě nezaváhalo.

Bilance ze všech soutěží je grandiózní. 18 mistrovských zápasů, 17 výher a jedna remíza, k níž došlo v Allianz Areně s mistrovským Bayernem, opravdu budí respekt. Nemluvě o 62 nastřílených a jen 14 inkasovaných brankách.

Klub, jenž působí v nejvyšší německé soutěži pravidelně od roku 1979 a v současném kádru prvního týmu má hned tři Čechy, ještě nikdy nezískal titul a jeho vrcholem je jen triumf ve druhé lize, respektive v poháru. S ohledem na dosavadní suverénní průběh sezony proto není šance na získání primátu malá a německá branže je tomu nakloněna. Dominance Bayernu už je totiž vážně dlouhá..

Na první výhru čekají Van Kessel, Jeřábek, Čonka i Knobloch. Jaké evropské týmy v této sezoně dosud nezvítězily?