Na první výhru čekají Van Kessel, Jeřábek, Čonka i Knobloch. Jaké evropské týmy v této sezoně dosud nezvítězily?

Na první výhru  čekají Van Kessel, Jeřábek, Čonka i Knobloch. Jaké evropské týmy v této sezoně dosud nezvítězily?

Když čekáte na vítězství měsíce, není to nic, co by se dalo závidět. Tím spíš, když jste profesionální tým a jde vám o udržení prvoligového statusu. Z celé Evropy stále nedokázalo vyhrát zápas v právě probíhajícím soutěžním ročníku hned patnáct klubů a my se teď na některé z nich podíváme...

Z TOP 5 soutěží, kterých se účastní dohromady 96 mužstev, už čeká na triumf pouze UD Alméria, jež působí v LaLize a ze čtrnácti soubojů se jí podařilo díky remíze bodovat jen třikrát a zbylých jedenáct utkání prohrála, to vše při skóre 16:37, což značí nejhorší defenzivu ze všech. Její jediná výhra se zrodila v Copa del Rey, v jehož druhém kole narazí na Barbastro, což dává velkou šanci na další triumf, byť v jiné soutěži.

Na Slovensku jsou stále bez výhry dva celky. Předposlední je Zemplín Michalovce, kterému se zranil v první polovině podzimu Igor Žofčák a na jehož soupisce jde nalézt i další zkušená jména jako Michal Jeřábek či Gino van Kessel. Z patnácti zápasů tým vybojoval jen pět remíz a celkové skóre 11:33 žádné chvalozpěvy nepřináší.

Poslední příčka patří ViOnu Zlaté Moravce, který je se sedmi vstřelenými brankami ze stejného počtu klání na chvostu tabulky zcela zaslouženě. Kádru, v němž mají své místo i Milan Knobloch či exslávista Matúš Čonka, se tak nedávno ujal bývalý kouč Jihlavy Michal Hipp.

Ma Maltě jsou "na čekané" dokonce tři kluby, s tím, že dvanáctá až čtrnácté místo patří celkům Gudja United, Santa Lucia a Sirens, který se krčí v tabulce se dvěma remízami a šesti neúspěchy na poslední příčce.

Vindahl v lize neinkasoval 273 minut a táhne třetí nejdelší sérii sezony, v nulách už dostihl Heču, Grigara a Letáčka

U našich jižních sousedů v rakouské Bundeslize se nedaří Austrii Lustenau. Z patnácti duelů vytěžila jen tři body za stejný počet remíz a docela strašidelné je i celkové skóre 7:34. V současnosti je to jasný otloukánek soutěže a největší favorit na pád níže.

V Chorvatsku se absolutně nedaří Rudeši, který třikrát remizoval a třináctkrát odešel poražen. Protože nastřílel jen šest branek, ofenzivní stránka mu evidentně hapruje a ztráta na předposledního už je v listopadu jedenáct bodů, což opravdu nevypadá dobře.

Na Ukrajině zatím marně čeká na plný bodový zisk tým Minai. Šest remíz z patnácti soubojů však naději na vysněnou změnu dává.

V Rumunsku už je k tomuto datu odehráno sedmnáct kol a bez tříbodového zisku už je jen a pouze Botosani s osmi remízami, devíti prohrami a skóre 18:35. Zatím to není na lepší než současné šestnácté místo.

Na Kypru si pak ukazují prstem na tým Doxa. Mít z dvanácti utkání jen bod a navíc skórovat pouze pětkrát nevěstí nic dobrého a asi to vypadá na sestup z 1. Division. Do nedávné remízy s předposlední Karmiotissou táhlo trápící se mužstvo nelichotivou šňůru 17 porážek v řadě, do čehož se tedy počítají i letní přáteláky.

Překvapivý ofenzivní tah Realu? Icardiho agent se pochlubil dialogem s lídrem LaLigy