Blíží se rošáda? Krejčí popřel jednání o odchodu ze Sparty, Letenští se už prý rozhlížejí po náhradě

Blíží se rošáda? Krejčí popřel jednání o odchodu ze Sparty, Letenští se už prý rozhlížejí po náhradě

Vůdce, lídr týmu, opora. Sparťanský srdcař Ladislav Krejčí střílí k tomu všemu hodně důležité góly, a když jej nebrzdí zdravotní trable, jistě jej pozorně sledují kluby z celé Evropy. O brzkém odchodu do ciziny se mluví skoro jako o hotové věci. Sám hráč to sice před pár dny při rozhovoru před televizními kamerami popřel, nicméně úřadující mistr už se zlehka rozhlíží, kdo by mohl oporu nahradit.

Letenští by se mohli výhledově zajímat o služby dvaadvacetiletého stopera Karla Pojezného. S informací přišel deník Sport s tím, že Sparta „opatrně monitoruje jeho situaci, protože vypadá jako potenciálně vhodná náhrada za Ladislava Krejčího.“

Na přímý dotaz ohledně možného odchodu do ciziny se lídr sparťanského týmu do kamer jen usmál. Přiznal, že během léčení zraněného lýtka pobýval také ve Španělsku, ale zdůraznil, že k žádným jednáním o odchodu na zahraniční angažmá nedošlo. O hráče už ale byl v minulosti zájem a je velmi pravděpodobné, že tomu tak bude i dál.

Za předešlých 30 let Sparta vyprodala jen 30 ligových duelů, v roce 2023 už ale byla Letná plná čtrnáctkrát v řadě...

„Byl jsem ve Španělsku, protože jsem tam léčil své zranění, ale vznikly nějaké konspirace s týmem, do kterého mám přestoupit… Občas se hledají fantastické scénáře,“ uvedl Krejčí.

Jako jeho potenciální náhrada se jeví mladý stoper Baníku Ostrava Pojezný. O něm se v minulosti psalo, že je fanouškem Sparty, tudíž by se mu budoucí přesun na Letnou mohl zamlouvat, i když je momentálně v kádru velkého rivala Pražanů.

foto: @ AC Sparta Praha

„Nebyl jsem vyloženě sparťan, jen když se mě někdo ptal, jestli Sparta, nebo Slavia, vždy jsem říkával Sparta. Sparťan jsem byl, když mi bylo třeba sedm. Poslední dobou to neprožívám. Koukám na fotbal, ale není to tak, že bych říkal: musí vyhrát Sparta, nebo nebudu spát,“ cituje server iDnes stopera.

Každopádně Ladislav Krejčí je zatím dál ve Spartě a otázka jeho potenciální náhrady se tak ještě nemusí řešit. Z Baníku už se na jaře loňského roku upsal také talentovaný stoper Ondřej Kukučka. Ten je momentálně z Letné na hostování v prvoigových Pardubicích.

Kdy začne příští ligová sezona a proč vypukne jarní fáze o týden dříve? O zrušení nadstavby se neuvažuje