Peklo v Turecku? Těšíme se, shoduje se výprava Manchesteru United

Peklo v Turecku? Těšíme se, shoduje se výprava Manchesteru United

Manchester United si ve skupině Ligy mistrů pořádně zavařil. Ve středu v Turecku musí zabrat. Nicméně těžší prostředí, kde hrát, by asi nešlo vymyslet. Galatasaray je doma extrémně nepříjemný. Ostatně, United to na vlastní kůži pocítili před dvaceti lety. Vítejte v pekle, řvali tehdy Turci na hráče z Old Trafford.

Strhující utkání se odehrálo v roce 1993 na stadionu Ali Sami Yen v Istanbulu. Ten je proslulý tím, že se při zápasech promění v kotel, který dá soupeřům pocítit, že jsou jejich nepřítelem. Fanoušci Galatasaraye vytvořili elektrizující a nevraživou atmosféru.

Pro slavný Manchester United to tehdy byla výprava na neprobádané území. Turecký zápal byl ale hmatatelný, fanoušci proměnili stadion v kotel hluku a vášně. Ohlušující řev publika a neutuchající podpora Galatasaraye? Na to hvězdy z Anglie nebyly zvyklé.

Newcastle oprávněně zuří kvůli penaltě. UEFA suspendovala videorozhodčího

Všechno navíc odstartovalo už na letišti. V příletové hale byla skrumáž úředníků a policistů, kteří zaplnili prostor pro příjem a výdej zavazadel. Atmosféra začala houstnout. Byl to jen začátek a náznak toho, co na "Rudé ďábly" čekalo v hlavní hale. Tam se shromáždilo několik stovek fanoušků s nepřátelskými vzkazy v angličtině. Na tohle uvitání United jsitě jen tak nezapomněli.

"Vítejte, pane Cantono. Rozlučte se s paní Cantonovou," zněla výhrůžka. "Vítejte v pekle," stálo na dalším transparentu. Jeden hrozivý vzkaz střídal druhý.

A teď do tohoto prostředí tým United vrací. Tvrdé jádro fanoušků tureckého týmu vyslalo všem z tábora Galatasaraye vzkaz na mobilní telefony. „Bude se hlasitě a vášnivě fandit,“ stojí v prohlášení.

United tak budou pod velkým tlakem ze všech stran. Situace v aktuální tabulce jejich skupiny se má tak, že je angický tým poslední se třemi body. Bayern už má postup jistý, volné je druhé postupové místo do Champions League. Na něj si dělá zálusk Kodaň, United i Galatasaray. Ve středu večer bude prostě v Turecku o co hrát a atmosféra bude jistě třaskavá.

„Během posledních zápasů v Premier League jsme se venku také necítili úplně pohodlně,“ pokrčil rameny trenér Erik ten Hag nad tím, že fanoušci soupeřů dávají jeho týmu najevo nenávist. „Hráli jsme ale dobře. V klidu a kompaktně. Třeba loni v Barceloně se nám dařilo. Víme, jak se s tím vypořádat. Týmu věřím," prohlásil optimisticky manažer anglického klubu.

Rudým ďáblům se konečně probudili útočníci, Souček rozhodl v nastavení a Villa potvrdila londýnskou formu

 Co bude klíčem k úspěchu? Kromě pevné psychiky také disciplína. „Musíme zůstat klidní, nenechat hrát emoce. Budeme je potřebovat, ale musíme s nimi pracovat vhodně,“ dodal Nizozemec.

„Víme, že to bude těžké,“ pokýval i Bruno Fernandes, kapitán týmu. „Už několikrát jsme se ale dostali z těžkých situací, dokážeme to i tentokrát,“ doplnil.

„Na hustou atmosféru jsme připravení,“ je si jistý Portugalec. „Jako kluk o takových zápasech sníte, bude to úžasné. V takových podmínkách hraji nejradši, dodá mi to další energii.“