Liverpool po šlágru se City počítá ztráty

Liverpool po šlágru se City počítá ztráty

Liverpool sice na Etihad Stadium urval cenný bod, v následujících důležitých týdnech se ale bude muset obejít bez gólmanské jedničky Alissona a útočníka Dioga Joty. 

Liverpool měl opět to štěstí, že po reprezentační pauze odehrál své ligové utkání hned v sobotu po poledni. Ve šlágru 13. kola uhrál na půdě Manchesteru City cenný bod, ten si ale vybral svou daň. 

Krátce po přestávce utrpěl svalové zranění Diogo Jota a v závěru střetnutí se zranila i brankářská jednička Alisson. Tito dva se tak přidali k marodce Liverpoolu, kde se aktuálně nachází Andy Robertson, Thiago Alcantara a Stefan Bajčetič.

Brazilský gólman si v posledních minutách klání poranil hamstring, portugalský útočník má mít taktéž svalový problém, ovšem o něco vážnější. "Oba jsou mimo hru. Ali je na tom o něco lépe, uvidíme ale v následujících dnech," odpovídal Klopp na tiskové konferenci na otázku, zda budou tito hráči připraveni na čtvrtek pro utkání s LASK Linz. 

"Ali nebude hrát zítra, nebude hrát ani v neděli a pravděpodobně ani příští týden. Ale nemělo by to být nic vážného. Diogo bude chybět určitě déle, nyní nevíme přesně, ale je to trochu vážnější," zklamal příznivce Reds německý manažer.

V prosinci čeká hráče Liverpoolu skutečně náročný program. Odehraje totiž hned devět utkání včetně prestižní bitvy proti Manchesteru United. Ta bude k vidění 17. prosince a Jürgen Klopp bude doufat, že Alisson u toho chybět nebude.