Čtvrtfinále je skvělé, ale proč nejít do semifinále a třeba ještě dál. V tomhle stále nejsme najezení, tvrdí opora Dukly

Čtvrtfinále je skvělé, ale proč nejít do semifinále a třeba ještě dál. V tomhle stále nejsme najezení, tvrdí opora Dukly
OBSAHUJE VIDEO

Univerzál Roman Holiš přicházel do Dukly jako defenzivní záložník, ale v poslední době pravidelně nastupuje na postu stopera či na pozici levého beka. Půlroční pauza způsobená zlomeninou nohy je zapomenuta a od října je bývalý hráč Táborska a Vítkovic na Julisce opět nepostradatelným článkem sestavy, kterou má v tamním prostředí už 18 měsíců pod kontrolou Petr Rada.

Ze začátku chodil přes bolest a nešlo to a takhle se snažil o návrat hned pětkrát. Při herní zátěži ho to však stále trápilo a na vytížení (na podzim pět startů ve F:NL a dvě vystoupení v MOL Cupu) si tak musel počkat déle. Nyní už se ale cítí dobře a sedmi podzimních utkání si váží.

"Kdyby mi někdo řekl, že po polovině sezony budeme v tabulce druzí, k tomu ve čtvrtfinále poháru a já se zároveň stihnu dát dohromady, tak bych mu asi nevěřil," přiznal v interview pro web fkdukla.cz.

Ve zmíněném poháru už letos Dukla zastavila Sokol Hostouň, Loko Vltavín, Slovácko i MFK Vyškov, díky čemuž se pohybuje mezi osmi nejlepšími kluby soutěže.

Chrudim testuje mladíky z Boleslavi a Pardubic. Kanonýr Huf by se ale měl hlásit ve svém mateřském klubu

"Čtvrtfinále je skvělé, ale na druhou stranu, proč nepostoupit do semifinále a třeba ještě dál. Samozřejmě záleží také na losu, ale můžu říct, že v tomhle stále nejsme najezení," navnadil dejvické příznivce pracovitý a poctivý fotbalista, který je silný ve vzdušných soubojích.

Od zisku trofeje, s čímž je spojen i postup do předkola Evropské ligy, momentálně dělí jeho zaměstnavatele už jen tři zvládnuté zápasy, což není až tak moc. Jakého protivníka by si pro čtvrtfinálovou fázi přál?

"Můj vysněný soupeř byl Baník, ale ten bohužel už vypadl. Všichni bychom si však přáli takového soupeře, přes kterého bychom ještě minimálně jednou dokázali postoupit. Každopádně priorita je pro nás vyhrát druhou ligu, pohár a případná snová účast v Evropě by byl velký bonus," ujistil hráč, který po celou kariéru sbírá dost žlutých karet, nicméně v aktuální sezoně se zatím drží.

Nejen změny v realizačním kádru. Zbrojovce by na jaře mohli pomoci ghanský stoper či gólman Plzně

I když dokázala Dukla z poháru Vyškov vyšoupnout, ve F:NL s ním letos už dvakrát prohrála a momentálně na něj v tabulce ztrácí čtyři body. I tak po první příčce a s tím spojeném přímém postupu mezi elitu okatě pokukuje a v odvetné části sezony se o něj chce řádně porvat.

"Věřím, že jsme schopni Vyškov ještě přeskočit. Dukla se svou věhlasnou historií a fanouškovskou základnou patří do první ligy daleko více. Jejich afričtí hráči rozhodně svou kvalitu mají. Mluví za ně výsledky a někteří z nich byli ve francouzských mládežnických akademiích v Marseille, Lyonu, Paříži a Nantes. Dokázali jsme je porazit v poháru, v lize sice bohužel dvakrát ne, ale nevěšíme hlavu, protože do konce ligy zbývá ještě hodně zápasů. Od celého klubu máme jako hráči skvělé podmínky k tomu, abychom Duklu udělali znovu prvoligovou a dáme do toho všechno," ubezpečil Holiš.