Spasí Pardubice milovník Chelsea? Je pravda, že vyložený střelec tam není, hlásí navrátilec z druhé ligy

Spasí Pardubice milovník Chelsea? Je pravda, že vyložený střelec tam není, hlásí  navrátilec z druhé ligy

Trápí se v koncovce, za 16 ligových kol daly nejméně branek ze všech (12 gólů). Střelecká nemohoucnost přikovala Pardubice na čtrnácté místo tabulky, i proto budou v zimě hledat hlavně kanonýra. Nebo možná ne. Jednoho totiž mají, jen na podzim válel o soutěž níž. Čtyřiadvacetiletý útočník David Huf se spolu s brněnským Jakubem Řezníčkem stal nejpilnějším střelcem FNL. Oba skórovali dvanáctkrát. “S trenérem Kováčem jsem v kontaktu, odpověď vám teď ale ještě neřeknu. Sám nevím, zda si mě Pardubice stáhnou zpět už teď v zimě,“ řekl Huf v rozhovoru pro eFotbal.

Každopádně by bylo velkým překvapením, kdyby nakonec zvítězila varianta číslo dvě. Východočeši totiž hráče jeho kvalit nutně potřebují. Zvlášť když nejlepším střelcem týmu je třígólový záložník Kryštof Daněk, který v klubu jen hostuje ze Sparty.

Že žádný z pardubických útočníků letos na podzim neskóroval v lize víc než dvakrát, je zkrátka dost žalostná bilance. A právě návrat Hufa může tenhle problém elegantně vyřešit.

foto: @ FC Zlín

“Bohužel to tam teď Pardubicím tolik nepadá, útočníka by asi potřebovaly. Je pravda, že vyložený střelec tam není. Těžko ale říct, jestli je to jen o někom, kdo bude uklízet míče do brány, nebo je ten problém hlubší. To si takhle na dálku netroufám odhadovat,“ konstatoval Huf, který je odchovancem klubu.

Nejvíce zazářil po postupu mužstva mezi elitu. V ligové sezoně 2020/21 vstřelil devět gólů. A jelikož drtivou většinu z nich nasázel z pozice střídajícího hráče, stal se z něj vůbec nejlepší žolík v soutěži.

“Trochu jsem se tenkrát svezl s úspěchy celého týmu. I když se mi ale celkem dařilo, moc jsem toho neodehrál. Na hřiště jsem stále chodil jen na pár minut. Věděl jsem, že když to takhle půjde dál, jednou se mi dařit přestane. Zkrátka jsem potřeboval hrát víc času, což se ale nedělo. I proto už těch branek moc nepřibývalo,“ jmenoval důvod, proč jeho střelecký prach brzy vyhasl. Dostat se do sestavy přes veterána Pavla Černého měl prostě dost těžké.

“Náš vztah byl ovšem vždycky jenom pozitivní. Pavel je velký pohodář, nebojí se udělat žádnou srandu. Myslím, že jsme byli přátelé a jsme vlastně pořád. Občas si napíšeme i teď,“ poznamenal Huf, který v následující sezoně skóroval už jen třikrát. I proto strávil loňský podzim na hostování v Dukle Praha, kde se mu však nevedlo. Za deset kol se neprosadil.

foto: © FK Pardubice

“Tam šlo o to, že mě trenér Rada chtěl už před letní přípravou. Volal mi, že by v týmu potřeboval někoho, jak jsem já. Pardubice mě tam ale pustily až po druhém kole, kdy už si Dukla sehnala útočníka jiného. Zkrátka to moc nevyšlo, i takhle se to ale ve fotbale někdy sejde,“ nedělá si těžkou hlavu.

Před jarem se tak vrátil zpátky do Pardubic a už po půlroce se stěhoval zas. Tentokrát do Chrudimi, v níž na podzim konečně pookřál. Dvanácti zásahy katapultoval tým na sedmou příčku tabulky. Sám sebe pak do čela střelecké listiny.

“Jsem moc rád, že jsem zase nakopl svou kariéru. Je to pro mě odměna za dobrou práci. Myslím, že jsem góly uměl dávat vždycky, jen jsem se potřeboval restartovat. Doufám, že jsem ukázal, že jsem svůj um nezapomněl. Tak snad to tak půjde i dál,“ libuje se Huf, jemuž pomohla důvěra kouče Radka Kronďáka. Stejně jako nanejvýš rodinná atmosféra, která v Chrudimi vládne.

 

“Není nás tu v kádru 25 kluků jako jinde, ale přesně 18. Když někdo z nás onemocněl, prostě nás jelo na zápas o jednoho méně. Myslím, že i díky tomu držíme tak pospolu a jsme fakt jeden tým. Se sedmým místem po podzimu jsme určitě spokojeni,“ podotkl Huf.

Do Chrudimi se už možná ale nevrátí. Jak bylo řečeno hned v úvodu, bylo by překvapením, kdyby si ho Pardubice nestáhly v zimě z hostování zpátky. Co kdyby ale seděl zase jen na lavičce? Nebylo by pro něj lepší dokončit sezonu tam, kde se mu daří a místo v základu má prakticky jisté?

“Tohle je samozřejmě otázka, nad kterou teď často přemýšlím. Do druhé ligy jsem šel ale s tím, abych na sebe upozornil a vyšvihl se zpět do první. Abych sám sobě dokázal, že na to pořád mám. To se mi potvrdilo, takže bych se asi rád co nejrychleji vrátil. Alespoň takhle to mám v sobě nastavené. Také ale vidím, jak moc mi pomohl půlrok, kdy jsem pravidelně hrál. Chrudimi jsem za to fakt moc vděčný,“ uzavřel milovník londýnské Chelsea.

Kdy začne příští ligová sezona a proč vypukne jarní fáze o týden dříve? O zrušení nadstavby se neuvažuje