Etická komise potrestala Příbram za maření verdiktu odečtem čtyř bodů, klub se odvolá

Etická komise potrestala Příbram za maření verdiktu odečtem čtyř bodů, klub se odvolá

Příbrami hrozí, že v probíhající sezoně přijde o čtyři body. Etická komise Fotbalové asociace ČR potrestala druholigový celek za maření rozhodnutí Sboru rozhodců ve věci sporu mezi klubem a hráči. Verdikt není pravomocný a Příbramští se mohou do pěti dnů od jeho doručení odvolat k odvolací komisi FAČR. Etická komise o tom informovala na webu FAČR. Tiskový mluvčí klubu Zdeněk Brož pro eFotbal potvrdil, že Středočeši připravují odvolání.

Souhrnný trest se skládá ze dvou částí, za každý z obou přečinů etická komise odebrala Příbramským dva body. Rozhodnutí Sborů rozhodců je neveřejné, podle informací ČTK klub od Litavky nezaplatil dvěma bývalým hráčům dluhy.

Příbram po podzimní části figuruje na čtvrtém místě druholigové tabulky se stejným bodovým ziskem jako třetí Táborsko, které drží druhou z příček, znamenajících účast v baráži o nejvyšší soutěž. Na lídra z Vyškova ztrácejí Středočeši po 16 kolech osm bodů. Po odečtu bodů by klesli na osmou pozici.

Drsná pokuta pro Spartu! Jen dvakrát v historii platil letenský klub za fanoušky více

"Našemu klubu byl udělen trest od Etické komise, proti kterému se budeme odvolávat. V této chvíli se ale nebudeme k situaci vyjadřovat. Rádi bychom se soustředili na naši další práci a pokračovali vpřed za našimu sportovními cíli," uvedl v SMS zprávě pro eFotbal Brož.

Etická komise na úřední desce na webu FAČR ve svém dnešním rozhodnutí uvedla, že trest pro klub připadne nejúspěšnějšímu družstvu v kategorii mužů, tedy druholigovému celku Středočechů.

Příbramští s finančními problémy zápolí už nějakou dobu. V lednu hráči kvůli chybějícím výplatám nenastoupili k utkání v rámci zimní přípravy. Navzdory napjaté finanční situaci celek od Litavky obsadil v minulé druholigové sezoně třetí místo a v baráži bojoval o návrat do nejvyšší soutěže, proti Pardubicím však neuspěl.

Táborsko se po skvělém podzimu porve o ligu. Po sportovní stránce o ni zabojujeme, další je na majiteli, říká Nádvorník