Schick si po gólu užíval. Jsem šťastný, nebylo snadné se vrátit, zářil útočník

Schick si po gólu užíval. Jsem šťastný, nebylo snadné se vrátit, zářil útočník

Gól! Patrik Schick se dočkal. Trvalo to 284 dní, ale pak to přišlo. Český reprezentant si naplno užíval radost po vstřelené brance, když zvyšoval náskok Leverkusenu v utkání Evropské ligy na půdě Häckenu. Pelášil radostně k lavičce, kde chtěl svoji trefu oslavit. „Jsem moc šťastný. Dát gól po tak dlouhé době, to bylo hodně emotivní,“ zářil útočník v rozhovoru pro RTL.

Leverkusen vyhrál všech pět utkání Evropské ligy, Tým Xabiho Alonsa tak má postup do jarní části soutěže v kapse. Zásah českého reprezentanta po více než devíti měsících ale jeho triumf vyšperkoval. Každý v klubu ví, jak moc bombarďák trpěl, když jej na trávník nepustila zranění.

Gól dal naposledy 19. února při výhře 3:2 proti Mainzu, pak byly v souvislosti s Patrikem Schickem tématem číslo jedna zdravotní lapálie.

 

Český útočník, který se na hřiště dostal v 63. minutě, pravačkou pohotově usměrnil do brány Stanišičův přízemní centr z pravé strany a ve čtvrtém soutěžním utkání sezony dal druhý gól. „Nebylo snadné se vrátit, chtěl jsem ten gól oslavit se všemi hráči i realizačním týmem. Byly tam ohromné emoce a já jsem vážně šťastný,“ vykládal kanonýr. Po gólu mu u střídačky gratulovali všichni včetně kouče Xabiho Alonsa a lékaře Karla Heinricha Dittmara, euforie byla obrovská.

Po utkání mohl být spokojený i brankář Matěj Kovář, který udržel čisté konto, byť mu v jedné situaci nešťastně vypadl míč. Soupeř však zaváhání nepotrestal. Média zdůrazňují, že předvedl i skvělé zákroky a vše tak odčinil. V sestavě Bayeru nechyběl ani Adam Hložek.