Žižkov pokazil závěr podzimu ve druhé lize a je bez trenéra. Sparťanská legenda končí

Žižkov pokazil závěr podzimu ve druhé lize a je bez trenéra. Sparťanská legenda končí

Hotovo, konec. Michal Horňák už není trenérem druholigové Viktorie Žižkov. Informaci klub zveřejnil v pátek na svém webu. "S ohledem na neuspokojivé výsledky a nelichotivé postavení v tabulce rozhodlo vedení klubu o odvolání trenéra prvního týmu Michala Horňáka. Poslední letošní tréninky áčka povede asistent Vojtěch Šandera s Josefem Bazalem," uvádí se v prohlášení na webu Viktorie.

O tom, že je pozice hlavního kouče v ohrožení, informoval eFotbal už po skončení podzimní části druhé ligy. Tehdy ale vedení klubu čekalo na vyhodnocení sezony. Nyní tedy již padl definitivní verdikt a na Žižkově hledají nového kouče.

Žižkov přezimuje s patnácti body na patnáctém místě tabulky s bilancí 4 výher, 3 remíz a 9 porážek. Z posledních pěti duelů hned čtyři prohrál. "Aktuálně budou probíhat jednání, kouče Viktorky pro jarní část F:NL představíme v okamžiku, kdy dojde k jeho jmenování," stojí dále na webu Viktorie.

SPARŤANSKÁ LEGENDA V OHROŽENÍ. ŽIŽKOVU SE NEPOVEDL DRUHOLIGOVÝ PODZIM, VYMĚNÍ TRENÉRA HORŇÁKA?

"Vedení klubu děkuje Michalovi Horňákovi za práci, kterou pro Viktorku odvedl, za jeho přístup ke všem členům klubu a přeje mu hodně štěstí v dalším fotbalovém i osobním životě," dodává zpráva z klubového webu. Před zimní pauzou klub bude trénovat do 8. prosince.

Třiapadesátiletý bývalý obránce a vicemistr Evropy z roku 1996 Horňák převzal žižkovský celek v únoru po Michalu Šmardovi, byť tehdy vedl suverénně svou skupinu ČFL. V červnovém play off si Viktoria poradila s Domažlicemi a vrátila se do druhé ligy. Její podzimní část však zakončila s 15 body a bilancí čtyř výher, tří remíz a devíti porážek.