Pohárové peklo! Před zápasem Aston Villy s Legií Varšava zadržela policie 39 polských fanoušků

Pohárové peklo! Před zápasem Aston Villy s Legií Varšava zadržela policie 39 polských fanoušků

Před čtvrtečním zápasem Konferenční ligy mezi anglickou Aston Villou a Legie Varšava policie kvůli násilnostem zadržela 46 polských fanoušků. Proto také nevpustila hostující příznivce na stadion. Informovala o tom agentura PAP.

Podle PAP fanoušci varšavského celku dorazili k utkání bez lístků a když je policie odmítla vpustit dovnitř, pokusili se prolomit bariéry. Při následných potyčkách utrpěli zraněni čtyři policisté, dva koně a dva psi.

"Fanoušci ohrožovali policii házením světlic a další pyrotechniky. Vzhledem k extrémním násilnostem jsme neměli jinou možnost, než jim zcela zakázat vstup na stadion," uvedl v prohlášení šéfinspektor Tim Robinson.

 

Případem se už začala zabývat UEFA a vyšetřování, proč se polští fanoušci nedostali ke vstupenkám, zahájila i policie. Podle AP si měli fanoušci vyzvednout lístky na stadionu a na tribuny by je poté doprovodila policie.

Legie, kde působí český útočník Tomáš Pekhart, však uvedla, že Aston Villa jí odmítla přidělený tisíc vstupenek vydat. Anglický celek, jenž ve čtvrtek vyhrál 2:1, naopak uvedl, že polský klub ignoroval několik žádostí o spolupráci.

V probíhající sezoně nejde o první problém s fanoušky Legie. Na začátku října před zápasem v Alkmaaru napadli členy ochranky a policii. Po utkání se stal i incident mezi policií a týmem Legie, po kterém byli zadrženi dva fotbalisté.

Bombarďák Souček sype soupeřům gól za gólem: Tohle životní období si užívám, někdy mám i štěstí