Nový spoluvlastník United obrací kurz výhradně na anglický trh. Guéhi a Toney mohou stát 140 milionů liber

Nový spoluvlastník United obrací kurz výhradně na anglický trh. Guéhi a Toney mohou stát 140 milionů liber

V divadle snů na Old Trafford by se mohla výrazně změnit dosavadní přestupová politika. Budoucí spoluvlastník Manchesteru United Jim Ratcliffe si totiž přeje, aby se sportovní úsek přestal ohledně posil soustředit na zahraniční trh a aby bylo prioritou získávání britských akvizic.

Od té doby, co rudou stranu Manchesteru opustil Sir Alex Ferguson, což už je rovných deset let, posílilo slovutnou organizaci jen sedm borců z domácího prostředí - konkrétně Jonny Evans, Mason Mount, Jadon Sancho, Daniel James, Aaron Wan-Bissaka, Luke Shaw a Harry Maguire.

Přicházející britský investor, na něhož čeká pětadvacetiprocentní podíl, by chtěl vrátit dvacetinásobného mistra země na vrchol s drtivou většinou Angličanů, což však nemusí být vzhledem k vysokým cenám nejkvalitnějších es zrovna lehký úkol.

Klub, jehož minulý měsíc opustil dlouholetý výkonný ředitel Richard Arnold, je aktuálně podle listu Daily Mail spojován například se středním obráncem Crystal Palace s historií v Chelsea Marcem-Israelem Guéhim a také se sedmadvacetiletým útočníkem Brentfordu Ivanem Toneyem, který je doma v Brentfordu, ale v minulosti už se pral také v dresu Newcastlu United (zájem o něj ale projevují také Arsenal a Chelsea).

Předpokládá se, že ostrovní dvojice by mohla přijít Manchesteru United až na 140 milionů liber. Ratcliffe by však byl rád, aby byli oba v rudém již příští měsíc.

Věk nezastaví, přesto mají stále co nabídnout. Pět nejstarších hráčů současné Premier League