Singhateh? Na Vlašim už to nevypadá. Může se připojit k áčku Slavie a elitní status mu nabízejí i další 3 prvoligové celky

Singhateh? Na Vlašim už to nevypadá. Může se připojit k áčku Slavie a elitní status mu nabízejí i další 3 prvoligové celky

Dvacetiletý gambijský forvard Ebrima Singhateh z Vlašimi zaujal v podzimní části F:NL hned na dvou různých frontách. Jedna má co dočinění s útočným potenciálem a ta druhá s disciplinární kázní.

V rámci svých 14 startů totiž zaznamenal 8 branek, díky čemuž je ve střelecké tabulce na průběžné čtvrté pozici a na konto si připsal i stejný počet žlutých karet, s tím, že žádný jiný hráč si v první polovině druholigového ročníku nevysloužil větší počet varování.

Produktivita bývalého útočníka estonského Paide, jenž patří od loňského léta Slavii, zaujala několik klubů, což znamená, že už by další půlrok ve druhém patře domácího fotbalu vůbec načínat nemusel.

Až budou svěřenci trenéra Martina Hyského bojovat v lednu v Tipsport lize s Bohemians Praha 1905, Pardubicemi a Viktorií Žižkov, nejlepší podzimní střelec FC Sellier & Bellot, který má díky minulosti zkušenosti i s předkoly evropských pohárů, už u toho vůbec nemusí být.

Jedenáct perspektivních Čechů, jimž je předpovídán přesun k tuzemské špičce, případně do zahraničí

Protože má ve Vršovicích dlouhodobý kontrakt až do 30. června 2027, podle informací eFotbal.cz je v jeho případě možných pár scénářů...

Dost reálnou možností je, že si ho sešívaní stáhnou z Vlašimi o půl roku dříve a Singhateh se zapojí do zimní přípravy prvního týmu a Jindřich Trpišovský si ho vyzkouší i v přípravných duelech.

Pokud by však sedmačtyřicetiletý trenér nechtěl sahat do současné útočné vozby, jíž tvoří Tijani, Chytil, Van Buren, Jurečka a Schranz, v úvahu by připadalo hostování v rámci FORTUNA:LIGY.

Na někdejšího mládežnického reprezentanta Gambie se měli v předešlých týdnech vyptávat zástupci Baníku Ostrava, Sigmy Olomouc i Dynama České Budějovice, jejichž ofenziva potřebuje probudit. Ondrášek, Alli i Adediran totiž na podzim rozvlnili síť pouze dvakrát a třígólový Hora už v kádru ani není.

Návratu do Itálie bych nemohl říct ne, přiznal Tupta. Proč se mu v Liberci tak daří a jak blízko měl do Liverpoolu?