Chelsea i Barcelona mají smůlu. Ronaldinhem ovlivněný brazilský supertalent vyslyšel volání z Paříže

Chelsea i Barcelona mají smůlu. Ronaldinhem ovlivněný brazilský supertalent vyslyšel volání z Paříže

Oblíbené destinace mladých Brazilců, mezi které patří Chelsea i Barcelona, si tentokrát musí nechat zajít chuť. Gabriel Moscardo, osmnáctiletý velký talent z Corinthians, si vybral klub, kde prorazil Ronaldinho, jeden z jeho idolů.

Osmnáctiletý záložník byl v Brazílii jedním z objevů sezony 2023 a přilákal zájem mnoha předních evropských klubů, a to včetně Barcelony a Chelsea.

Ředitel Barçy Deco osobně vedl jednání se zástupci teenagera o možném přestupu, ale vše nasvědčuje tomu, že Moscardo místo toho zamíří do PSG.

Podle Joaquima Piera z deníku SPORT se sportovní ředitel klubu Luis Campos už objevil v Sao Paulu, aby zasedl k jednání s představiteli Corinthians.

Prozatím neexistuje žádná oficiální nabídka pařížských gigantů na osmnáctiletého mladíka, ale přestupová částka by mohla dosáhnout 25 milionů eur, což je hodnota poslední nabídky, kterou za defenzivního záložníka předložila Chelsea.

Nový spoluvlastník United obrací kurz výhradně na anglický trh. Guéhi a Toney mohou stát 140 milionů liber

Ta byla zamítnuta kvůli blížícím se volbám předsedy brazilského klubu, které proběhly minulou sobotu, nicméně nyní je cesta k jednání volná.

PSG přijelo do Sao Paula kompletně připraveno, protože již s Moscardem stihlo uzavřít platové podmínky, které budou při jednání s klubem velkou pákou. Brazilci by navíc o Moscarda nemuseli definitivně přijít, hovoří se totiž o tom, že by PSG hráče mohlo po zakoupení nechat v Brazílii až do konce sezony na hostování.

A co vlastně PSG koupí Moscarda získá?

"Moscardo je šikovný s balonem, ale pozor, je výborný i ve hře bez něj, má parádní přehled o tom, co se na hřišti děje. Mezi jeho hlavní přednosti patří vyvezení míče z obrany dopředu," popisuje Raul Moura, novinář z brazilské verze ESPN. "Především má ale osobnost. Myslím, že ví, že jeho budoucnost není v brazilském fotbale. Na svůj věk je velmi uvědomělý.“

"V Evropě bude určitě skvělým hráčem a tým, který ho podepíše, bude mít špičkového hráče na dalších 10 nebo 15 let. Myslím, že kromě jeho fotbalového umu mu k adaptaci pomohou i jeho vlastnosti mimo hřiště. Je považován za jedno z velkých zjevení brazilského fotbalu v roce 2023. Cení ho nejen příznivci Corinthians,“ dodal Moura.

V Evropě je o ně zájem, ale jejich zaměstnavatelé se tváří, že nejsou na prodej. O které hvězdy jde?