Řepku překvapila absence Karabce a chválil Vindahla. V Limassolu nebude mít o Spartu obavu

Řepku překvapila absence Karabce a chválil Vindahla. V Limassolu nebude mít o Spartu obavu

Sparta je před vystoupením v Pardubicích (pokud se tedy bude v neděli odpoledne vůbec hrát) ve velmi dobrém rozpoložení. Vyhrála třikrát za sebou, vždy s čistým kontem a díky cennému skalpu Betisu si stále uchovává naději i na postup do vyřazovací fáze Evropské ligy.

Pohárová výhra 1:0 hodně potěšila i bývalého letenského kapitána Tomáše Řepku, který byl ke svému bývalému zaměstnavateli z epet ARENY v minulosti dost kritický. Sparta splnila jeho očekávání ve všech řadách a tři body do skupiny C si zasloužila.

"Sparta nastoupila v rozestavení 3-4-3 a za mě jsem byl překvapený, že nedostal šanci Karabec, ale jinak sestava OK. Sparta zvládla zápas velmi dobře takticky, pevná obrana, vynikající Vindahl a nebezpečný tlak dopředu. Velmi důležité bylo i to, že se vrátil do sestavy po zranění kapitán Krejčí," napsal na svém Instagramu devětačtyřicetiletý expert.

Návratu do Itálie bych nemohl říct ne, přiznal Tupta. Proč se mu v Liberci tak daří a jak blízko měl do Liverpoolu? 


Opticky vypadal Betis herně lépe, slavné "S" ale vše zvládlo bojovností, nasazením, kompaktností a obrovskou vůlí zvítězit. Čtvrteční střet měl podle něj vysokou úroveň a tempo hry plně odpovídalo evropským pohárům. "Byl jsem spokojený," přiznal exreprezentant.

První důležitý krok má Sparta za sebou a 14. prosince mohou jet na Kypr její hráči s čistými hlavami. "Teď ji čeká ten nejdůležitější, vyhrát s Arisem Limassol. Když se jí povede zopakovat výkon z Letné, tak nemám vůbec obavu. Teď bude otázka v jaké formě budou Rangers, protože na Betisu budou muset vyhrát, aby si pojistili postupové druhé místo ze skupiny pro jaro," okomentoval situaci ve skupině.

Sparta má po pěti skupinových vystoupeních na kontě dvě výhry, jednu remízu a dvě prohry, to vše při celkovém skóre 6:6. Na první Betis ztrácí dva a na druhé Rangers jeden bod.

© Profimedia