Hamšík vítá, že se Slováci vyhnuli TOP favoritům. Calzona by mohl vést tým až do konce kvalifikace o MS 2026

Hamšík vítá, že se Slováci vyhnuli TOP favoritům. Calzona by mohl vést tým až do konce kvalifikace o MS 2026
OBSAHUJE OHLASY

Jak vyplynulo ze sobotního losu v Hamburku, Slovensko se na mistrovství Evropy 2024 v Německu utká ve skupině E s Belgií, vítězem play off B-větve (Izrael, Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Island) a Rumunskem, s tím, že své zápasy bude hrát ve Frankfurtu a Düsseldorfu.

Slavnostního aktu v přístavním městě se účastnil i týmový manažer Marek Hamšík. "TOP favority jsem si nepřál. Pro mě jsou to Francouzi, Španělé a Portugalci. Možná by mě potěšilo hrát proti domácím Němcům, kteří ale mají na turnaji vždy silný tým a asi bylo lepší se jim vyhnout. Celkově panuje spokojenost, bylo úžasné sledovat losování živě. Těžko říct, zda je výhodou začínat proti Belgii, která je favoritem. Necháme se překvapit a uvidíme, jak připravená dorazí ostatní mužstva," vzkázal někdejší slovenský kapitán, jehož názor publikoval web sport.aktuality.sk.

Letošní výsledky Slovenska:

0:0 s Lucemburskem
2:0 s Bosnou a Hercegovinou
2:1 s Islandem
1:0 s Lichtenštejnskem
0:1 s Portugalskem
3:0 s Lichtenštejnskem
2:3 s Portugalskem
1:0 s Lucemburskem
4:2 s Islandem
2:1 s Bosnou a Hercegovinou

Spokojen s výsledkem byl i pětapadesátiletý hlavní trenér Francesco Calzona, který byl rád, že se Škriniar, Lobotka, Hancko a spol. vyhnuli jeho rodné zemi. "Jsem rád, že jsme nedostali Itálii, kterou jsem si nepřál. Skupina mohla být lehčí i těžší, ale rozhodne se na hřišti. Favorit skupiny je jasný a je třeba respektovat i další protivníky. Bát se jich však nemusíme. Týmy z play off mají kvality, dva z nich dobře známe a viděli jsme, jak Ukrajina dělala až do poslední minuty problémy Itálii. Věřím, že na ME přijedeme připravení," doplnil bývalý kouč Cagliari Calcio, jenž usedl na slovenskou lavičku v létě loňského roku.

Prezident Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik mimochodem prohlásil, že se službami Calzony počítá i po kontinentálním šampionátu, ať už na něm Slovensko dopadne jakkoliv. "Smlouva s trenérem se na základě opce po postupu na turnaj automaticky prodloužila, aktuální kontrakt je tedy platný do konce Eura. Ovšem prozradím, že už s trenérem debatujeme o budoucnosti. Máme za sebou první kolo jednání o prodloužení spolupráce až do konce kvalifikace mistrovství světa 2026. Věřím, že se dohodneme," uzavřel první první muž slovenského fotbalu, jemuž velí nepřetržitě již více jež třináct let.