Krasojízda Eindhovenu nebere konce, nezastavili ho ani Hancko a spol. Ajax dál stoupá tabulkou

OBSAHUJE VIDEO

Tahák čtrnáctého kola Eredivisie mezi prvním a druhým týmem tabulky je za námi. Grandiózní jízdu PSV Eindhoven se na De Kuip nepodařilo zastavit ani Feyenoordu Rotterdam, který podlehl nizozemskému suverénovi 1:2.

Rozjetí svěřenci trenéra Petera Bosze triumfovali i ve svém čtrnáctém utkání sezony, o což se postarali střílející Saibari a Boscagli, respektive jejich asistenti Bakayoko a Veerman.

Čestný úspěch domácí družiny, v jejíž řadě odehrál kompletních devadesát minut exsparťan Dávid Hancko, zaznamenal deset minut před koncem Giménez, jehož vybídl ke skórování Milambo.

Bývalý univerzál Slavie Ondřej Lingr zůstal po celé utkání pouze na lavičce náhradníků a v Eredivisii šel naposledy do akce na konci října. K tomuto datu v ní absolvoval 73 odehraných minut.

Eindhoven kraluje po zvládnutém šlágru celé soutěži s pohodlným náskokem deseti bodů a famózním skóre 50:6. Zdobí ho tak nejproduktivnější útok i obrana, které letos konkuruje pouze třetí AZ Alkmaar, jenž ovšem odehrál o utkání méně. Cesta za pětadvacátým titulem klubové historie se zatím zdá být zcela volná a bez překážek.