Zbaví se Barcelona předčasně hvězdného kanonýra? Šanci jí dává bizarní klauzule ve smlouvě

Zbaví se Barcelona předčasně hvězdného kanonýra? Šanci jí dává bizarní klauzule ve smlouvě

Zbaví se předčasně Barcelona polského útočníka Roberta Lewandowského? Možné to je, katalánskému velkoklubu to umožňuje bizarní klauzule ve smlouvě kanonýra. Tomu se sice v klubu z Camp Nou daří, vypudit by ho ze slavného klubu mohl ale královský plat. Lewandowski má v klubu čtyřletý kontrakt a každý rok se výše gáže momentálně pětatřicetiletého snajpra mění.

„Lewa“ opustil v létě 2022 mnichovský Bayern a zamířil na čtyři roky na adresu jednoho z gigantů španělské nejvyšší soutěže. A také v novém působišti začal sypat soupeřům gól za gólem. V první sezoně dal 33 branek během 46 vystoupení. V tomto soutěžním ročníku si připsal osm zásahů během sedmnácti odehraných duelů. Jaký důvod by tedy Barcelona pro rozchod s polským reprezentantem měla? Jediný. Za vším stojí finance a výdělek útočníka.

Barcelona podle dostupných informací může ukončit smlouvu o rok dříve (na konci sezony 2024/25) na základě bizarní klauzule. Tu bude možné aktivovat podle toho, jak si bývalý hráč Bayernu povede ve třetí sezoně kontraktu na Camp Nou. Pokud Lewandowski nenastoupí alespoň v 55 procentech zápasů Barcelony v sezoně, bude možné kontrakt ukončit. Počítat se budou jen starty, kdy hráč nastoupí v základní sestavě, případně musí odehrát alespoň pětačtyřicet minut.

Atlético na Camp Nou popravil jeho starý známý João Félix, Betis se zcela nevzpamatoval z porážky na Spartě

Mzda Lewandowského je každý rok jiná, jednoznačně se ale počítá v milionech eur. Takže je otázkou, jak si Barcelona vše v létě 2025 vyhodnotí. Polskému útočníkovi bude 37 let a Katalánci by mohli ušetřit údajně zhruba 26 milionů eur, pokud by služby kanonýra oželela. Nutno připomenout, že se Barca stále potýká s velkými dluhy a neustále hledá, jak ušetřit.

Navzdory zmíněným problémů získala v minulé sezoně Barca titul a v této sezoně si s předstihem zajistila postup ze skupiny v Lize mistrů. Momentálně je v tabulce španělské nejvyšší soutěže třetí, byť prohrála jen jednou. Na Real Madrid ztrácí čtyři body.

Barcelona v létě přivedla na hostování Portugalce, do jejího dresu přišli Joao Felix a Joao Cancelo, jako volní hráči pak posílili Barcu Ilkay Gündogan a Inigo Martinez. Oriol Romeu z Girony stál pouhé 3 miliony liber. Klub naopak za finanční odstupné uvolnil Nico Gonzaleze, Francka Kessieho, Abde Ezzalzouliho a Ousmane Dembéleho, jenž odešel do PSG za 50 milionů eur.