Atlético na Camp Nou popravil jeho starý známý João Félix, Betis se zcela nevzpamatoval z porážky na Spartě

OBSAHUJE VIDEO

Hráči Mallorky ani v 15. kole LaLigy neokusili chuť vítězství na vlastním stadionu poté, co pouze remizovali s Alavésem 0:0. Hosté přicestovali k utkání velmi dobře takticky připravení a zejména v prvním poločase soupeři prakticky nic nedovolili. Zásluhu na tom měl také trenér Luis García, který před dvěma lety dovedl právě ostrovní celek k postupu do nejvyšší soutěže. Domácí naopak za pro fotbal příznivého počasí potvrdili trend z poslední doby, když už v jejich sedmém ligovém zápase v řadě byly pokaždé k vidění maximálně dvě branky.

Rumělky se nesmírně trápily, což potvrzovala jejich jediná ligová výhra od startu sezony. Piráti z Baleárských ostrovů se tak postupně začali potápět až k sestupovým vodám, od kterých je dělily jen dva body. Deportivo v roli nováčka soutěže na tom naopak bylo poměrně dobře, když se nacházelo na klidné 13. příčce. Z předchozích tří utkání navíc dvakrát zvítězilo a stydět se nemuselo ani za svůj výkon proti Barceloně, kde padlo jen těsně 1:2.

A byli to právě hosté, kteří jako první výrazněji zahrozili. Krátce po odehrané čtvrthodině totiž gólmana Predraga Rajkoviče vystrašil „padající list“, vysoký míč vyslaný z pravé strany velkého vápna však nakonec dopadl na břevno. Až na prahu 41. minuty došlo k zajímavější situaci i ze strany Rumělek, když se domácí lavička s vervou dožadovala odpískání penalty po zákroku jednoho z fotbalistů v modro-bílém. Hlavní arbitr ovšem veškeré dohady odmítl.

Do druhé půle vstoupila Mallorca mnohem aktivněji, což demonstroval Sergi Darder. Ten se mohl ve 49. minutě chytat za hlavu po tom, co svou dorážku z malého brankoviště namířil pouze do míst, kde stál připravený gólman soupeře. Další selhání v zakončení měl na svědomí Cyle Larin, který obdržel v 61. minutě výbornou přihrávku od spoluhráče, v obrovské příležitosti v malém vápně však nedokázal zakončit tak, jak si představoval, když netrefil ideálně míč. Neproměněné šance z druhého poločasu tak mohly domácí velmi mrzet, jelikož i kvůli nim nadále čekají na výhru z vlastního stadionu v probíhající ligové sezoně.

Joao Félix začal pálit mosty s Atlétikem. Bujaře slavící Portugalec rozhodl šlágr ve prospěch Barcy

Hráči Barcelony zvítězili nad Atlétikem Madrid 1:0. Jazýčkem na vahách se v tomto ostře sledovaném duelu stala branka kmenového hráče hostů Joaa Félixe, jenž svůj úspěch nezapomněl náležitě oslavit. Portugalský útočník tak potvrdil spekulace o tom, že jeho odchod z hlavního města se neobešel bez zlé krve. Prestižní utkání těchto dvou celků skončilo již počtvrté v řadě triumfem Katalánců, kteří se svým sokem na domácí půdě neprohráli více než 17 let.

Katalánský celek nevstupoval do víkendového šlágru v ideálním rozpoložení. Barcelonu trápil především útok, jelikož od 23. září v žádném duelu nevstřelila více než dva góly. Těšit ji však mohl fakt, že se v úterý po více než dvou měsících prosadil zapůjčený hráč z Atlétika Joao Félix. Právě hostující celek sbíral úspěchy na domácí i evropské scéně, na čemž měl značné zásluhy druhý nejlepší střelec soutěže Antoine Griezmann.

V první možnosti zápasu se zjevil Robert Lewandowski, který po tvrdé zpětné přihrávce od Julese Koundého pálil z voleje o kousek vedle. Ve 28. minutě už se domácí radovali. Joao Félix si ideálně posunul míč za defenzivu, kde jej stihl parádně obloučkem dopravit do sítě ještě před vyběhnutým brankářem Janem Oblakem. Před změnou stran se mohl opět prosadit portugalský útočník, ale jeho přízemní pokus z blízkosti brány skvěle vychytal Oblak.

Po návratu na trávník si navedl balon na střed hřiště Raphinha, jeho přízemní pokus do protipohybu brankáře ovšem mířil do tyče. V 61. minutě měl na kopačce vyrovnání Álvaro Morata, nicméně v poslední chvíli si míč nešťastně ukopl do zámezí. V 80. minutě zachránil Barcu brankář Iňaki Peňa zákrokem utkání. Memphis Depay totiž namířil přímý kop výborně do horního rohu brány, španělský gólman jej ovšem parádním zákrokem vyrazil na břevno. O chvíli později Lewandowski utíkal osamoceně k bráně a po kličce obránci vypálil, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Ani ze závěrečného tlaku hosté nedokázali vyrovnat.

Atlético nevyhrálo v Barceloně od roku 2006 a tuto bilanci si nevylepšilo ani po přesunu katalánského klubu na olympijský stadion. Madridský celek příště 10. prosince přivítá Almeríi, Blaugranas budou chtít navázat na vítězství tentýž den v třaskavém katalánském souboji doma proti Gironě.

Betis se z porážky na Letné nevzpamatoval. Tápající Almería dárek od Bellerína nerozbalila

Hráči Almeríe remizovali na domácí půdě s Betisem 0:0. Hostující celek se očividně stále nedostal do psychické pohody po prohře se Spartou v Evropské lize, a tak byli aktivnější domácí. Klubu ze Sevilly nepomohlo ani brzké vyloučení bývalého hráče Arsenalu Héctora Bellerína. Nejnebezpečnější byl ale nakonec pro branku El Glorioso Abner, jenž si málem vstřelil vlastní gól. Ani více než poločasová přesilovka však nakonec poslednímu týmu tabulky nestačila na první ligové vítězství v sezoně.

Betis se vracel do domácí soutěže po porážce od Sparty, čímž si lehce zkomplikoval boj o postup do vyřazovací fáze. V LaLize ovšem byli Andalusané již devět zápasů v řadě neporaženi a v tabulce se dotahovali na první pětici. Skvělou sérii chtěli prodloužit i na hřišti Almeríe, která od startu ročníku stále ani jednou nevyhrála a s pouhými třemi body se topila na úplném dnu tabulky.

V úvodních minutách Betis roli favorita nepotvrzoval. S míčem sice operoval o něco častěji než domácí outsider, komplexní obrana Almeríe však žádné nebezpečí nepřipouštěla. Nakonec si první přesně mířený střelecký pokus připsali po čtvrthodině hry právě Rojiblancos, střela Lucase Robertoneho téměř z půlící čáry ale gólmana nezaskočila. Úvodní gólovku tak zaznamenal až ve 26. minutě Assane Diao, který zakončoval na bližší tyči, mířil ovšem těsně vedle. Vyrovnané utkání pak hostům velmi zkomplikoval Bellerín, který za nebezpečné přišlápnutí lýtka Adriána Embarby viděl červenou kartu. První šanci využít početní výhodu měl až ve 42. minutě Sergio Arribas, který sice oběhl gólmana, nicméně z úhlu nastřelil pouze boční síť. Krátce nato pálil těsně před brankářem Léo Baptistao, Rui Silva se však roztáhl a jeho ránu zneškodnil.

Po změně stran bylo utkání zcela v režii Almeríe. První pokus Embarby ještě gólmanovi příliš starostí nenadělal, o poznání nebezpečnější ale byl pro vlastní branku Abner, který při snaze o odklizení míče nastřelil břevno. Poté otestoval reflexy Silvy útočník Arribas, i proti jeho střele zpoza vápna ale hostující gólman zasáhl. Horní tyč znovu zvonila v 62. minutě, kdy po rohu hlavičkoval Gonzalo Melero. S přibývajícími minutami se do pár protiútoků odhodlali i hosté, ani ti však nedokázali pohnout s ukazatelem skóre a oba týmy se rozešly bezgólovou remízou.

Betis tak oproti prognózám zaváhal a domů si odvezl jen bod. V následujícím kole to navíc nebude mít vůbec jednoduché, jelikož se 9. prosince utká s Realem Madrid. Almería vyzve o den později Atlético Madrid.