Schick je jako předčasná posila Bayeru. Byl vidět, říká Morávek. Co Kadeřábek a repre?

Schick je jako předčasná posila Bayeru. Byl vidět, říká Morávek. Co Kadeřábek a repre?

Jako velká voda vtrhl na trávníky po dlouhém zranění český reprezentant Patrik Schick. Trefil se v Evropské lize, v bundesligovém šlágru jeho Leverkusenu s Dortmundem pak přihrál na gól. „Jak už jsem říkal v podcastu Livesport Daily, po návratu Patrika Schicka nastanou momenty, kdy trenér Xabi Alonso zkusí hrát na dva útočníky. A to se stalo proti Dortmundu, kdy prohrávali. Alonso dal do hry Schicka a vyplatilo se to," tvrdí Jan Morávek, který v Německu dlouhá léta působil.

Z fazony, v jaké naskočil Schick do hry, je nadšený. "Patrik chytil šanci za pačesy, byl hodně vidět. U gólu si naběhl na krásný balon a vyřešil to intuitivně naslepo pravačkou na Boniface. Komentátoři spekulovali, zda střílel, nebo opravdu nahrával. Já bych věřil tomu, že tušil, že tam Boniface bude," tvrdí Morávek.

Vzhledem k dlouhé absenci prý může českého reprezentanta považovat Bayer za předčasnou posilu. "Dostává se do formy, už ve čtvrtek dal gól v Evropské lize. Bylo pěkné sledovat, jak z toho mají všichni velkou radost a slaví s ním. Je znát, že v Leverkusenu se podařilo dát dohromady soudržný tým, což bývá mnohdy to nejdůležitější," míní Morávek, který naposledy oblékal v Česku dres Bohemians.

Schick poslal prvním dotykem výjimečný pas na lépe postaveného Boniface a udržel neporazitelnost Bayeru

Schick navíc není jediným z českých hráčů, kdo v německé nejvyšší soutěži nabírá dech. Toho si expert Livesport Zpráv prostě musel všimnout. "Do formy se dostává i Pavel Kadeřábek. V minulém kole měl asistenci, tentokrát hrál v základní sestavě a také podal dobrý výkon. Kicker mu dal dvojku, což je poměrně vysoká známka, a díky tomu se objevil i v sestavě kola," pochvaluje si Morávek.

Zlepšující se forma Kadeřábka tak trochu kontrastuje s výkony celého jeho týmu. "Hoffenheim se sice trápí, ale Pavel je pro ně taková stálice, o kterou se mohou opřít. Moc dobře vědí, co v něm mají," netají se Morávek. Dobře ale ví, že bývalého českého reprezentanta brzdí zdravotní lapálie. Nebýt jich...

"I Pavel má v poslední době celkem dost zdravotních výpadků. Ale když je fit, tak má místo na hřišti de facto jisté už pár let. Je otázka, zda nový trenér otevře jeho případný návrat do reprezentace, ale na druhou stranu, pokud se vrátí trio hříšníků, tak na pravém kraji obrany bude mít konkurenta, který pravidelně hraje Premier League. To by měl ohromně složité a říkám si, zda by mu to stálo za to," dodává Morávek.

Kadeřábkův návrat do základu Hoffenheim nespasil, Černého Wolfsburg nestačil na Bochum