Reprezentační otazníky před Euro. Kromě trenéra tým hledá základnu, generálku chce hrát doma

Reprezentační otazníky před Euro. Kromě trenéra tým hledá základnu, generálku chce hrát doma
OBSAHUJE VIDEO

Vedení Fotbalové asociace ČR v nejbližších dnech vybere základnu reprezentačního týmu při mistrovství Evropy v příštím roce v Německu. Technický ředitel FAČR Erich Brabec by preferoval variantu poblíž Hamburku, kde národní mužstvo odehraje závěrečné dva zápasy ve skupině. Soustředění před šampionátem zřejmě reprezentace absolvuje v Rakousku, generálku na závěrečný turnaj odehraje v Praze. 

Vedení asociace začalo s přípravami na šampionát prakticky hned po sobotním losu, který přisoudil českému týmu do skupiny Portugalsko, Turecko a vítěze březnového play off C. První utkání reprezentanti odehrají v Lipsku, další dva zápasy v Hamburku.

Německo bylo při sestavení nabídek pro ubytování a kempy rozděleno do tří regionů - severní, jižní a střední. Asociace zvažuje místa poblíž Hamburku, Braunschweigu či Drážďan. "Už v předchozích měsících vytypoval realizační tým v každém regionu z katalogu UEFA několik base campů, kde by mohla reprezentace během mistrovství bydlet a trénovat. Hned v neděli jsme se byli na třech místech podívat," přiblížil Brabec.

Schick je jako předčasná posila Bayeru. Byl vidět, říká Morávek. Co Kadeřábek a repre?

"Vzhledem k tomu, že budeme hrát v Lipsku a dvakrát v Hamburku, tak se samozřejmě nabízí severní region. V nejbližších dnech bude rozhodnuto a base camp zřejmě nejpozději v příštím týdnu oznámíme. Já bych preferoval základnu u Hamburku," dodal Brabec.

Do finálního rozhodnutím ještě s největší pravděpodobností nebude znám nový trenér národního týmu. Vedení FAČR vybírá nástupce Jaroslava Šilhavého, který po postupu z kvalifikace skončil. Soustředění před mistrovstvím by mělo proběhnout tradičně v Rakousku, kde se národní mužstvo chystalo už na předchozí šampionáty. "Máme s Rakouskem dobré zkušenosti," podotkl předseda FAČR Petr Fousek.

Soustředění by se mělo uskutečnit ve dnech 3. až 10. června. Reprezentace během něj odehraje jedno přípravné utkání, na generálku před turnajem se vrátí do Prahy. Dva přípravné duely čekají národní mužstvo i na konci března a půjde o premiérové zápasy pod novým trenérem.

Soupeři zatím ještě nejsou definitivně známi. "Všechno je v jednání. Až do losu jsme se zaměřovali na země z třetího koše a na ty, které se na mistrovství Evropy neprobojovaly," poznamenal Brabec.

FAČR komunikovala s adepty na pozici trenéra reprezentace. Fousek jména neprozradil, kdo je tedy favoritem?