Měl nahradit Salaha, balík peněz nabízeli i United a Real. Williams ale zůstal věrný a Bilbau může vydělat miliardy

Měl nahradit Salaha, balík peněz nabízeli i United a Real. Williams ale zůstal věrný a Bilbau může vydělat miliardy

Patří k odchovancům Athleticu Bilbao. Je jeden z nejblyštivějších diamantů baskické akademie, není proto divu, že se po Nicu Williamsovi dívaly ty největší evropské kluby. Těm se začínaly sbíhat sliny, mladý rychlík mohl být po sezoně k mání zadarmo. Vše je ale jinak.

Williams, jenž vyniká – stejně jako jeho starší bratr – bleskovou rychlostí, patří mezi nejlepší mladé hráče La Ligy. V červenci mu bylo teprve 21 let, nicméně toto je už jeho třetí sezona, ve které pravidelně hraje za první tým.

Poté, co v první neoslavil ani asistenci ani gól, v minulé zapsal solidní bilanci šesti branek a čtyř nahrávek, měl tedy přímý podíl na více než pětině všech gólů týmu.

Nebylo tak divu, že se v létě začaly ozývat první zájemci. Nešlo o žádné malé ryby, naopak. Velký zájem měly přední celky z anglické Premier League, The Athletic také připomíná konkrétní zájem Realu Madrid.

Přes léto však Williams zůstal v Bilbau a udělal dobře. Ve dvanácti ligových zápasech skoro dohnal svou kompletní bilanci z minulého ročníku, nyní má na kontě dvě branky a pět asistencí. 

Müller a Manchester United? Pokud chceš hrát od začátku, odejdi z Bayernu, radí kanonýrovi legenda

Společně s produktivitou mu hodnotu navýšil debut v národním týmu (i premiérová branka v něm) i nový kontrakt, který před pár dny podepsal. Šlo o velké gesto, které se jen tak nevidí.

Na konci sezony mohl odejít zadarmo. Otevřelo by mu to dveře v podstatě kamkoliv, už od ledna mohl jednat se všemi kluby a mohl počítat, kde mu dají nejlepší výplatu.

Williams však bez mrknutí oka prodloužil smlouvu v Bilbau. Ke klubu má velký vztah, nebylo to pro něj téma. „Jsem tu velmi šťastný, rád tu zůstávám. Jsem tu jedenáct let, všichni mi tu pomohli stát se tím, kým jsem,“ řekl po podpisu.

Ulevilo se rozhodně i klubu. Nechat si takového borce odejít zadarmo? To by nebylo šťastné řešení. Svůj formát ale ukázalo i Bilbao. Jelikož pravidla La Ligy ukládají všem týmům zabudovat do smluv s hráči výstupní klauzule, nebylo Williamsovo prodloužení výjimkou.

V minulé smlouvě činila klauzule 50 milionů eur. Ta nová je pak na chlup stejná. Obě strany si tak vyšly vstříc. Bilbao při případném přestupu získá spoustu peněz, zároveň touto částkou neodrazuje giganty, pro kterých není 50 milionů už dávno nepřekonatelnou sumou. Williams má tím pádem dveře otevřené k odchodu.

A kam? Intenzivně se mluvilo o Manchesteru United či Realu Madrid, tudíž tyto kluby zůstávají ve hře. Pravděpodobně z ní vypadává Barcelona. Ta si na křídelníka také myslela, ale pouze, kdyby byl zdarma. 50 milionů pro ni v létě bude příliš. Podobný postoj má mít Liverpool, kde měl Williams plynule nahradit Mo Salaha.

Messi v Miami? Nejen dokonalá pozitiva. Fandí se jemu, ne klubu, zlobí se místní