Vysoký věk? Žádný problém! Trenér Chorvatska chce mít veterána Realu Modriče na Euru 2024 stůj co stůj

Vysoký věk? Žádný problém! Trenér Chorvatska chce mít veterána Realu Modriče na Euru 2024 stůj co stůj

Hlavní trenér chorvatského národního mužstva Zlatko Dalić doufá, že si světoznámý středopolař Realu Madrid Luka Modrič nenechá ujít nadcházející kontinentální šampionát v Německu.

Funkční veterán zasáhl v evropské kvalifikaci do všech osmi zápasů a pro svou rodnou zemi se zdá být stále nepostradatelný.

Jeho mezinárodní kariéra se začala odvíjet již od března 2006 a jeho současné konto zdobí neuvěřitelných 172 startů, s tím, že v součtu s mládežnickými reprezentacemi už dávno překonal i hranici 200 vystoupení.

V době turnaje mu stále bude 38 let, narozeniny oslaví až po turnaji v úvodu září. Jen pro srovnání - jeho bývalý kolega ze San Bernabéua Cristiano Ronaldo je ještě o půl roku starší a o jeho účasti na ME 2024 se nepochybuje.

Müller a Manchester United? Pokud chceš hrát od začátku, odejdi z Bayernu, radí kanonýrovi legenda

Budoucnost globálně známého tvůrce hry na San Bernabéu se však zdá být nejistá, což potvrzuje i dobíhající smlouva, která mu ve španělské metropoli skončí ještě před startem Eura.

V rozběhlém ročníku 2023/2024 toho až tak moc neodehrál. V rámci LaLigy ho poslal Carlo Ancelotti od úvodní minuty do akce jen pětkrát a dohromady strávil na trávnících jen 504 minut čistého času bez gólového zápisu, což platí i pro jeho 211 minut v Lize mistrů.

I na základě těchto skutečností se začalo spekulovat o jeho možném konci kariéru. Dalić by si však moc přál, aby měl bývalého špílmachra Dinama Záhřeb i Tottenhamu Hotspur stále k dispozici.

"Luku všichni známe. Počkáme do června, uvidíme, jak se věci vyvinou a promluvíme si s ním. Jedno je ale jasné, nikdy se nevzdává," uvedl webem tribalfootball.com citovaný kouč, který stojí v čele chorvatského výběru již od roku 2017.

Chorvatsko bude mít ve skupině Španělsko, Itálii a Albánii.

Známý trenér Mourinho si vyřizoval po utkání účty s italskými novináři