Nejproduktivnější esa soudobé FORTUNA:LIGY? V nejužší špičce mají zástupce i Sigma, Liberec či Boleslav

Nejproduktivnější esa soudobé FORTUNA:LIGY? V nejužší špičce mají zástupce i Sigma, Liberec či Boleslav

O průběžné desáté místo v tabulce produktivity se momentálně v rámci FORTUNA:LIGY dělí hned čtyři ofenzivně ladění borci. Konkrétně Daniel Mareček z Mladé Boleslavi, Pavel Šulc z Plzně, Paixao da Silva Ewerton z Baníku a Mojmír Chytil ze Slavie. Všichni jmenovaní měli k tomuto datu prsty v sedmi brankách svých týmů.

Dělená je i celková sedmá pozice a sídlí na ní dvě olomoucké hvězdy (Lukáš Juliš a Ondřej Zmrzlý) a slávistický forvard Václav Jurečka. Zmíněné trio se dosud podepsalo pod osm tref a vynikající bilance je to zejména pro hanáckého obránce, který už se zřejmě na Andrově stadionu příliš dlouho nezdrží.

Pátá příčka, na které sídlí fotbalisté s podílem na devíti přesných zásazích, pak sídlí liberecké eso Ľubomír Tupta a sparťanský útočník Jan Kuchta. Podle zákulisních informací by se mimochodem mohl člen širšího kádru slovenského reprezentace brzy stěhovat na Letnou.

Jedenáct perspektivních Čechů, jimž je předpovídán přesun k tuzemské špičce, případně do zahraničí

Prvenství náleží čtyřlístku Lukáš Haraslín, Rafiu Durosinmi, Vasil Kušej a Vejlko Birmančević, s tím, že "papírové vedení" náleží díky nejvíce nastříleným brankám (7) sedmadvacetiletému letenskému rychlíkovi z epet ARENY.

Protože má mít plzeňský Durosinmi namířeno do Bundesligy a převlékat trikot může i expres Kušej, volnější cestu k individuálnímu úspěchu by mohl mít srbský záložník, který má za sebou v české lize prvních čtrnáct startů a dosud v ní odehrál 959 minut čistého času. Průměrně tak zařídí gól svého mužstva každých 87 minut.

Nejproduktivnější hráči FORTUNA:LIGY:

11 - Lukáš Haraslín (Sparta)
11 - Veljko Birmančević (Sparta)
11 - Rafiu Durosinmi (Plzeň)
11 - Vasil Kušej (Mladá Boleslav
9 - Jan Kuchta (Sparta)
9 - Ľubomír Tupta (Slovan Liberec)
8 - Lukáš Juliš (Sigma Olomouc)
8 - Václav Jurečka (Slavia)
8 - Ondřej Zmrzlý (Sigma Olomouc)

© FK Mladá Boleslav