Inter Miami finalizuje dohodu se Suárezem, ten ale nadále trpí

Inter Miami finalizuje dohodu se Suárezem, ten ale nadále trpí

Lionel Messi se v Interu Miami dočká svého třetího spoluhráče z Barcelony. Po konci v brazilském Grêmiu se k argentinské legendě připojí i Luis Suárez. S týmem podepíše smlouvu na jeden rok, otázkou ale zůstává, kolik zápasů odehraje.

Inter Miami získá už čtvrtého bývalého hráče Barcelony. Jako prvního si David Beckham pořídil Lionela Messiho, následovali Sergio Busquets a Jordi Alba. Nyní je podle The Athletic na spadnutí také příchod Luise Suáreze.

Ten se stal na konci listopadu volným hráčem poté, co zkrátil svou dvouletou smlouvu v brazilském Grêmiu na jeden rok. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí bylo zranění kolena, které brání Suárezovi hrát tak fyzicky náročnou ligu, jakou je ta brazilská.

Přesto v dresu Grêmia stihl odehrát 52 utkání, ve kterých zapsal fantastických čtyřiadvacet branek a sedmnáct asistencí. Jeho koleno ovšem vyžaduje neustálou lékařskou péči a sám uruguajský útočník si není jistý, kolik toho v příštím roce zvládne.

"Pravdou je, že první kroky, které ráno udělám, jsou velmi bolestivé. Každý, kdo mě vidí, si myslí, že je pro mě nemožné odehrát zápas. Můj syn chce, abych si s ním zahrál, ale já toho nejsem schopný," řekl Suárez v pondělí pro rozhlasový pořad 100% Deporte.

"Uvnitř mám opotřebovanou chrupavku a ta naráží na kost. Nevytváří se uvnitř žádná kapalina, ale občas se zasekne. Před zápasy si beru tři prášky a nechávám si píchnout injekci," pokračoval Suárez. Touha zahrát si naposledy s argentinskou legendou jej ale naprosto pohltila.

"Zasloužil jsem si o tom rozhodnout sám. Chci si užít další místo, kde budu působit," doplnil bývalý hráč Groningenu, Ajax, Liverpoolu či Atlétika Madrid.

KRMENČÍK ČEKAL NA PRVNÍ TREFY V KYPERSKÉ LIZE DLOUHÉ MĚSÍCE. TEĎ UŽ MŮŽE BÝT V LIMASSOLU KLIDNĚJŠÍ...