Bosák: Je důležité poznat chvíli, že už by měl člověk jít. Viděl jsem pár kolegů z různých stanic, kteří to prošvihli

Bosák: Je důležité poznat chvíli, že už by měl člověk jít. Viděl jsem pár kolegů z různých stanic, kteří to prošvihli
PODCAST

Jeho hlas doprovází fotbalové přenosy už tři dekády, jeho průpovídky má každý fanoušek spojené s velkými zápasy národního týmu. Jaromír Bosák (58) je jednou z největších postav sportovní televizní žurnalistiky v Česku.

VŠECH DOSAVADNÍCH 143 DÍLŮ PODCASTU LIVESPORT DAILY JE K DISPOZICI ZDE.

Jak náročný byl pro něj přechod z komentování české ligy k Premier League? Jaké to je snášet často kritiku na sociálních sítích? A jaký byl nejlepší zápas, který během své kariéry zažil? To všechno jsme probrali v dnešním vydání podcastu Livesport Daily.

Bosák má na kontě stovky odkomentovaných zápasů napříč všemi soutěžemi a turnaji. Dlouhá léta byl spjatý zejména s Českou televizí (kde i nyní komentuje pohárová a reprezentační utkání), od minulé sezony ale přešel do služeb stanice Canal+ Sport, kde do jeho portfolia přibyla prestižní Premier League. 

Vedle početného zástupu skalních fanoušků se ale v poslední době objevují i kritici, kteří se k jeho komentátorským výkonům často vyjadřují na sociálních sítích. 

Foto: Profimedia

"Člověk se musí smířit s tím, že to tak je. Slušnou a konstruktivní kritiku samozřejmě beru, ale pak jsou lidé, kteří se tě snaží jen rozhodit a urazit. Na sociálních sítích lidé většinou nechtějí diskutovat ani argumentovat, primárně mě nemají rádi, chtějí mně nakopat a jde jim jen o to, aby člověk okamžitě přebral jejich názor," říká Bosák.

A co jeho budoucnost? Branky, body vteřiny, v nichž začínal, už by dělat nechtěl. "V tom baráku musíš sedět celý odpoledne. Nevím, jestli bych na to měl třeba v pětašedesáti letech náladu. To si radši budu dělat svého Ušáka," tvrdí.

A co úplný konec? "Vím, že už to nebude trvat tak dlouho. Vše se vyvíjí, dorůstá další generace, nemůžu si nalhávat, že mi rozumějí lidi, kterým je dnes patnáct nebo osmnáct. Používají jazyk, jemuž nerozumím já, ani zase nerozumí tomu mému. Když použiju něco ze Shakespeara nebo Moliérea, vůbec nevím, o čem hovořím a já zase nerozumím jejich sms-instagram-youtube jazyku. Důvodem skončit bude i to, že nechci zabírat prostor lidem, kteří už to s mladší generací budou umět líp než já. Vše se. zrychluje, doba klipovatí a třeba i můj projev a styl nebude odpovídající tomu, co lidi budou chtít. A taky je důležité poznat chvíli a říct si, že už by měl člověk jít. Viděl jsem několik kolegů z různých stanic, kteří to prošvihli. Pak to není dobrý ani pro diváky, ani pro ně a je to oboustranné trápení. Můj nejlepší kamarád tak má zásadní úkol, který jsem mu nakladl na bedra - čekám od něj, že mi řekne "zítra už tam nechoď"," uzavírá renomovaný komentátor.

V dnešní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Pořádání světových šampionátů v Rusku nebo Kataru.

Jeho komentátorskou budoucnost.

Ceny za televizní práva v Česku a v Anglii.

Kritiku diváků na sociálních sítích.

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts