Dvě branky i gólová asistence za 53 minut. Schick je definitivně zpět a Leverkusen stále zůstává neporažen

OBSAHUJE VIDEO

Patrik Schick (27) zpečetil gólem v závěru výhru Leverkusenu 3:1 nad druholigovým Paderbornem v osmifinále Německého poháru. Český reprezentační útočník se střelecky prosadil podruhé ze tří utkání po návratu z marodky a to dohromady strávil na trávnících jen 53 minut čistého času. Bayer si ve 21. zápasu sezony připsal 19. výhru a zůstal neporažen.

Schick stejně jako v předchozích duelech v Evropské lize proti Häckenu, kdy poprvé od února skóroval, a o víkendu v bundeslize proti Dortumundu přišel na trávník v druhém poločasu. V 75. minutě český kanonýr vystřídal střelce prvního gólu Victora Bonifaceho a dvanáct minut nato si při rychlém protiútoku ukázal Jeremiemu Frimpongovi, kam mu má dát míč, a z malého vápna zakončil.

PRVNÍ POSILA BAYERNU PRO LÉTO 2024 UŽ JE ZNÁMÁ. TAHOUN GRANADY MÍŘÍ DO BAVORSKA JEN PO PÁR STARTECH V LALIZE

Gólem v 87. minutě Schick definitivně zlomil odpor Paderbornu, jenž čtyři minuty předtím utkání zdramatizoval díky Sebastianu Klaasovi, který překonal Matěje Kováře v brance Leverkusenu. Třetí z Čechů v Bayeru Adam Hložek se z lavičky na trávník nedostal.