První zimní posila Táborska dorazila ze Slavie a v premiérovém startu za Nádvorníkův tým se uvedla 6 góly

První zimní posila Táborska dorazila ze Slavie a v premiérovém startu za Nádvorníkův tým se uvedla 6 góly

Vyztužit záložní řadu druholigového áčka mladým a talentovaným hráčem. Přesně takový byl cíl Martina Vozábala, respektive jihočeského celku FC Silon Táborsko, který získal čerstvě na přestup ze Slavie jednadvacetiletého středopolaře Jakuba Kopáčka.

Ten už tak nezažije zimní přípravu kouče Davida Střihavky, ale čeká ho práce pod Romanem Nádvorníkem.

Kopáček, jenž organizuje na svém Facebookovém účtu charitativní sbírky (aukce dresů) ve prospěch zdravotně postižených, už v listopadu nastoupil v dresu FC Silon Táborsko v přípravném utkání proti Písku (9:3) a vstřelil úctyhodných šest branek, čímž na sebe okamžitě upozornil.

Zimní příprava Táborska:

13. 1. s Mladou Boleslaví
20. 1. s Pískem
24. 1. se Znojmem
27. 1. s Příbramí
3. 2. s Jiskrou Domažlice
10. 2. s Vlašimí
14. 2. s Viktorií Plzeň B
17. 2. s Duklou
25. 2. se Spartou B

Mladík, jenž jako svůj vzor uvádí bývalého reprezentanta Německa Mesuta Özila, je odchovanec Kolína (2008 - 2013), kde si ho ve v roce 2013 vyhlédla Slavia, v jejíž barvách následně strávil deset let.

Poslední roky byl platným členem béčka, kde v sezoně 2022/23 navlékal kapitánskou pásku. V aktuální sezoně 2023/2024 odehrál za sešívanou rezervu 14 zápasů a připsal si dvě branky a šest gólových asistencí.

"Jakube, vítej u Jordánu! Ať se Ti v modrobílých barvách daří," zaznělo na stránkách fctaborsko.cz. Soutěžní debut v trikotu třetího celku tabulky zažije v úvodu března proti Chrudimi.

Král znojemského babylonu? Brazilec, který za poslední tři roky vystřídal 8 klubů. Někdy jsem nevolil dobře, krčí rameny