Zeman byl pro mě jako otec, přiznal Insigne. Co radí Osimhenovi a záviděl Neapoli oslavu Scudetta?

Zeman byl pro mě jako otec, přiznal Insigne. Co radí Osimhenovi a záviděl Neapoli oslavu Scudetta?

Už druhý rok si v kanadském Torontu odkroutil Lorenzo Insigne. S Neapolí Scudetto tedy neoslavil, ale klub i město má nadále hluboko v srdci. Co řekl ke svým bývalým trenérům a jakou radu má pro kanonýra Partenopei Victora Osimhena?

Druhý rok má za sebou v kanadském Torontu italský útočník Lorenzo Insigne. Úspěšný ovšem opět příliš nebyl, a to z ani jednoho hlediska. Ve dvaceti duelech zapsal Insigne čtyři branky a pět asistencí, jeho tým ale v celé Major League Soccer obsadil beznadějně poslední místo.

Rozhovor pro Sky Sport Italia se ale točil především okolo Neapole, ve které strávil rodák ze stejného města jedenáct sezon v rámci prvního týmu. "Mým snem bylo zůstat v Neapoli do konce kariéry. To se sice nestalo, ale Neapol mám hluboko ve svém srdci, je to můj domov. Chtěl jsem tam zůstat déle, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo," zmínil v úvodu rozhovoru.

Po dlouhých letech ukončila Neapol čekání na Scudetto, získat jej ale dokázala bez útočníka, který za Partenopei dohromady nasázel 96 branek. Bývalým spoluhráčům ale nezáviděl.

"Doma jsme skutečně bláznili, protože jsem věděl, jak moc to pro celý tým i celé město znamená. Možná si někteří mysleli, že žárlím, ale to já nikdy nebudu. Byl jsem, jsem a také vždy budu největším fanouškem Neapole," pokračoval.

Na řadu přišla také otázka nad trenéry Neapole, neboť velmi nedávno nahradil Rudiho Garciu Walter Mazzarri, který se do Kampánie vrátil po dlouhých deseti letech.

"Víte, všichni byli úžasní. Zdeněk Zeman pro mě byl ze začátku jako otec. Mazzarri mi dal debut v Serii A a věřil ve mě, takže jsem mu za spoustu věcí vděčný. Maurizio Sarri ze mě udělal hráče, kterým jsem dnes. Carlo Ancelotti mě učil, o čem je skutečná profesionalita, zatímco Gennaro Gattuso mi navrátil zpět mou sebedůvěru, když jsem ztratil směr. A Luciano Spalletti? Vždy na mě spoléhal, a i když mi vypršela smlouva, budu mu navždy vděčný," házel Insigne jeden superlativ za druhým.

Nejlepším hráčem sezony v Serii A vyhlášen Osimhen, sestavě uplynulého ročníku dominují hráči tří mužstev

A na závěr se zastavil i nad současným kanonýrem Neapole Victorem Osimhenem, o jehož budoucnosti se nyní hojně spekuluje. "Řekl bych mu, aby si to dobře rozmyslel, protože bude následovat emocionální reakce, kterou nikde jinde nezažije. Hrát za Neapol je něco jiného," podotkl s tím, že by si rozhodně přál jeho setrvání.

"Udělá to, co je nejlepší pro něj. Doufám ale, že v Neapoli zůstane ještě dlouho. A Neapol by měla udělat vše pro to, aby zůstal. Protože na světě je jen málo tak talentovaných útočníků," dodal dvaatřicetiletý Lorenzo Insigne.