Nejlepším hráčem sezony v Serii A vyhlášen Osimhen, sestavě uplynulého ročníku dominují hráči tří mužstev

Nejlepším hráčem sezony v Serii A vyhlášen Osimhen, sestavě uplynulého ročníku dominují hráči tří mužstev

V Itálii se v pondělí večer udělovaly ceny pro nejlepší hráče uplynulé sezony Serie A. MVP ročníku 2022/23 se podle fotbalistů italské ligy stal útočník mistrovské Neapole Victor Osimhen, mezi trenéry dominoval Luciano Spalletti a i mezi ideální jedenáctkou mají Partenopei nejsilnější zastoupení. 

Neapol vyhrála italskou Serii A po dlouhých třiatřiceti letech a bylo naprosto zřejmé, že právě hráči tohoto týmu ovládnou předávání cen Italské asociace fotbalistů (AIC).

Nejlepším trenérem byl podle očekávání vyhlášen Luciano Spalletti, jenž se po úspěšné sezoně vydal k italské reprezentaci. Hráčem ročníku 2022/23 se stal Victor Osimhen a ani v tomto případě se nejedná o překvapení.

Známý trenér Mourinho si vyřizoval po utkání účty s italskými novináři

Nigérijský útočník nasázel ve dvaatřiceti zápasech šestadvacet branek a v tomto ohledu neměl konkurenci. Po předávání cen čtyřiadvacetiletý rodák z Lagosu přiznal, že v hlasování volil sám sebe. To Hakan Calhanoglu za hráče sezony volil Khvichu Kvaratskheliu a třeba Nicolo Barella vybral svého krajana Giovanniho Do Lorenza.

Ani jeden ze zmíněných hráčů nechybí v ideální jedenáctce loňské sezony. Celá sestava se omezila pouze na tři kluby - AC Milán, Inter Milán a Neapol.

Mezi gólmany vynikal Mike Maignan z Rossoneri, před ním se postavili obránci Neapole Giovanni Di Lorenzo a Kim Min-jae (v současnosti hráč Bayernu Mnichov), Theo Hernández a také Alessandro Bastoni z Interu.

V záloze vedle gruzínské hvězdy nechybí již zmínění Calhanoglu a Barella, k nim se přidal i slovenský defenzivní středopolař Stanislav Lobotka. A v ofenzivě najdeme vedle Victora Osimhena Rafaela Leãa, jenž s patnácti zásahy obsadil v tabulce kanonýrů čtvrtou pozici. Zároveň ale přidal osm asistencí, což v této statistice stačilo na druhou příčku.

Ideální sestava ročníku 2022/23 podle hráčské asociace: Mike Maignan (AC Milán) - Giovanni Di Lorenzo (Neapol), Kim Min-jae (Neapol), Alessandro Bastoni (Inter), Theo Hernandez (AC Milán) - Stanislav Lobotka (Neapol), Hakan Calhanoglu (Inter), Nicolo Barella (Inter) - Khvicha Kvaratskhelia (Neapol), Victor Osimhen (Neapol), Rafael Leao (AC Milán).

V Itálii opravdu přepsali historii. Patnáctiletý útočník přeskočil i Maldiniho